ZČU uspořádala 3. ročník Memoriálu prof. Šimandla

Soutěž Univerzita Veřejnost

V sobotu 15. června se konal v Centru logických her v budově Fakulty aplikovaných věd ZČU v Plzni již třetí ročník šachového memoriálu věnovaného památce profesora Miroslava Šimandla.

Miroslav Šimandl byl nejen prorektorem ZČU a mimořádným vědcem a učitelem, ale také výborným šachistou. Memoriál proto symbolicky zahájili krátkými vzpomínkami jeho manželka Miloslava Šimandlová a jeho dlouholetí přátelé a rovněž vynikající šachisté Josef Juřek a Bohumír Sunek.

Letošního turnaje se zúčastnilo celkem 40 hráčů. Utkali se v sedmi kolech, ve kterých měli na sehrání partií každý maximálně 20 minut. Po této základní části následovalo finále - ve dvou partiích se o první místo utkal Jan Turner z TJ Šakal Kozolupy s Jakubem Půlpánem z ŠK Polabiny (po základní části se umístili na prvních dvou místech se ziskem 5, 5 bodu) a současně s nimi ještě bojovali o 3. místo Josef Juřek z ŠK Sokol Vyšehrad a Martin Simet z ŠK Sokol Klatovy. Obě partie o prvenství skončily nerozhodně, takže si 1. místo po základní části udržel a vítězem turnaje se stal Jan Turner. Jednu z partií o 3. místo ale ovládl Martin Simet, kterému se tak podařilo na 4. místo odsunout po základní části třetího Josefa Juřka.

Nejúspěšnějším ze studentů ZČU byl Martin Simet z ŠK Sokol Klatovy, nejlepším hráčem do 15 let Jan Váňa z ŠK Tachov, nejlepším hráčem nad 60 let Josef Juřek z ŠK Sokol Vyšehrad a nejlepší hráčkou se stala Kateřina Palková z ŠK 64 Plzeň.

Fakulta aplikovaných věd letošnímu šachovému memoriálu zapůjčila prostory a vítězům věnovala finanční a věcné ceny, na organizaci se dále podílela katedra tělesné výchovy a sportu Fakulty strojní v čele s Jiřím Valachovičem a Šachový klub 64 Plzeň, který zapůjčil šachové vybavení.

Galerie


Fakulta aplikovaných věd

Martin Nozar

20. 06. 2019


Odborníci z Fakulty aplikovaných věd se podílejí na softwaru pro automatické generování zpráv

Spolupráce Úspěchy Věda

Fakulta aplikovaných věd

15. 11. 2019

Zaměstnavatelé ocenili Fakultu strojní 3. místem jako Školu doporučenou zaměstnavateli

Soutěž Studium Úspěchy

Fakulta strojní

08. 11. 2019

Prototyp cenově dostupné termokamery pro školy si vyzkoušeli účastníci mezinárodní konference

Spolupráce Univerzita Veřejnost

Nové technologie - výzkumné centrum

31. 10. 2019