Fakulta elektrotechnická uspořádala konferenci věnovanou průmyslovému inženýrství

Konference Spolupráce Věda

Od 23. do 26. července proběhl v plzeňském Parkhotelu třetí ročník evropské konference Industrial Engineering and Operations Management (IEOM).

Letošní ročník organizovala Fakulta elektrotechnická (FEL) Západočeské univerzity ve spolupráci s mezinárodní společností Industrial Engineering and Operations Management (IEOM). Záštitu nad akcí převzal ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček.

Hlavním cílem konference bylo seznámit účastníky s tím, jak mohou různé oblasti průmyslového inženýrství a operativního managementu přispět k řešení jedné ze současných výzev, kterým čelí organizace v 21. století, tedy jak efektivně využít technologie Průmyslu 4.0 pro řízení podniků. Hlavním tématem konference proto bylo „Průmyslové inženýrství a operativní management pro Průmysl 4.0“.

Z více než 500 příspěvků zaslaných z 50 zemí světa bylo na konferenci přijato přibližně 320 příspěvků. Program tak mohl zahrnout mnoho zajímavých témat, o kterých diskutovali odborníci z celého světa. Většina z nich navštívila Českou republiku a Plzeň zcela poprvé. Konference tak významně přispěla k prohloubení mezinárodní spolupráce, a to nejen mezi výzkumníky, ale také mezi studenty. Tím je naplňován jeden z cílů mezinárodní organizace IEOM i strategické cíle ZČU v oblasti internacionalizace.

Kromě diskusí a prezentací v sekcích zazněly zajímavé přednášky vyzvaných osobností z oblasti průmyslu a z univerzit. Mezi klíčové řečníky patřili například:

Wolfgang Weissler – SIEMENS, Jose Luis Guerrero-Cusumano – Georgetown University, Petr Nekolný – VALEO, Zain Tahboub – Dubai Aviation Engineering Projects, Josef Basl – Západočeská univerzita v Plzni, Seifedine Kadry – koordinátorka programu dalšího vzdělávání, Roman Žák – Aimtec, Tomáš Vondrák – Continental Automotive, Sascha Gierlings – Fraunhoferův institut pro výrobní technologie (IPT), Luděk Janík - Eaton Corporation a další.

Celkově konference zahrnula více než 35 sekcí, zasahujících oblasti průmyslového inženýrství a operativního managementu a další specifická témata jako globální inženýrské vzdělávání, průmyslová řešení, Průmysl 4.0, logistika, doprava a řízení dopravy a řadu dalších.

Součástí konference byly návštěvy průmyslových podniků Pilsen Urquell, Škoda Transportation, laboratoří Západočeské univerzity, automobilky BMW v Řezně (Německo) a digitální továrny Siemens v Ambergu (Německo).

Všichni účastníci konference ocenili nejen kvalitu přednesených příspěvků a organizaci celé akce, ale i možnost poznat zajímavé historické památky města Plzně.

Galerie


Fakulta elektrotechnická

Šárka Stará

26. 07. 2019


Ve výzkumném centru NTIS vyvinuli vlastního robota pro náročné manipulace v omezeném prostoru

Tisková zpráva Univerzita Věda

Fakulta aplikovaných věd

04. 06. 2020

Fakulta zdravotnických studií připravila sérii edukačních videí

Další vzdělávání Studenti Studium

Fakulta zdravotnických studií

21. 06. 2020

Už tři roky komunikuje pozemní stanice na Fakultě elektrotechnické s nanosatelitem VZLUSAT-1

Tisková zpráva Úspěchy Věda

Fakulta elektrotechnická

25. 06. 2020