Brain&Breakfast: Šimon Pánek - Hodnotový leadership

22 August

22. srpna, 08:30

místnost UL 601, budova Fakulty strojní

Beseda Další vzdělávání Veřejnost

Další díl pořadu Brain and Breakfast tentokrát kromě dobré snídaně naservíruje streamovanou přednášku Šimona Pánka o hodnotovém leadershipu s podtitulem …jak může obyčejná touha pomáhat být smyslem práce a pokora zdrojem sebevědomí. Přijďte posnídat a dozvědět se něco nového.

Vstup: Zdarma
Kontakt: Jana Holatová, jholato@rek.zcu.cz, 377 63 1910
Více informací na: https://www.facebook.com/events/2430342507200391/

Cesta Šimona Pánka je cestou od skupinky dobrovolníků v kuchyňce Lidových novin k největší nevládní organizaci ve střední Evropě s obratem dvě miliardy korun. Během pořadu se dotkne témat jako jsou legitimita neziskového sektoru, vize, rozhodování, priority, řízení, zdroje a kontrola. Zmíní také konkrétní příklady z rozhodování a práce Člověka v tísni ve světě i doma a ukáže, proč není výrazem skutečné Corporate Social Responsibility jen líbivý Corporate Social Marketing.

Šimon Pánek je spoluzakladatelem a výkonným ředitelem společnosti Člověk v tísni. Člověk v tísni poskytuje humanitární pomoc a podporu v oblasti lidských práv a občanské společnosti, zejména pak ve státech s autoritářským režimem a v místech konfliktu včetně Čečenska, Balkánu, Běloruska, Ukrajiny a Kuby. Šimon byl coby studentský aktivista během sametové revoluce v roce 1989 vůdcem několika stávek proti režimu. Působil jako zahraniční specialista pro oblast Balkánu a lidských práv v prezidentské administrativě Václava Havla. Je členem Evropské rady pro zahraniční vztahy a zakládajícím členem Rady evropského partnerství pro demokracii.
Od roku 2004 do roku 2010 byl Šimon předsedou české nevládní rozvojové organizace FoRS. Od roku 2011 do roku 2013 působil také jako předseda dozorčí rady Aliance 2015, evropské sítě nevládních organizací. Od minulého roku je Šimon předsedou nové instituce působící v zemích bývalého Sovětského svazu pod názvem Centrum občanské společnosti Praha.
Šimon Pánek je také nositelem Medaile Za zásluhy České republiky za rok 2002 a Ceny Evropan roku 2003.

Snídaně Brain and Breakfast vznikly, aby inspirovaly. Jejich cílem je ukazovat zajímavost lidí i světa kolem nás a propichovat bubliny, ve kterých každý z nás žije. Snídaně představují inspirativní osobnosti se silnými hodnotami i příběhem a umožnily nahlédnout do oborů, se kterými se často nesetkáme. Brain&Breakfast jsou protiváhou zkratkovitosti zpráv, které se k nám dostávají přes sociální sitě nebo televizi. Ukazují, že svět je ve skutečnosti mnohem barevnější, zajímavější a optimističtější, než by se mohlo zdát. Inspirují k tomu, že každý z nás může něco významného dokázat. Snídaně mají také propojovat lidi, z nichž každý přichází odjinud, ale nad zajímavým tématem najdou společnou řeč. Dnes se Brain&Breakfast odehrávají v pražském Impact Hubu. Odtud se ale také natáčejí a živě přenášejí do desítek míst po celé České Republice i na Slovensko. 

Na Západočeské univerzitě v Plzni snídaně pořádá oddělení Celoživotní a distanční vzdělávání ve spolupráci s Centrem podnikání FEK ZČU.

Celouniverzitní

Jakub Truneček

22. 08. 2019, 08:30


08 September
Konference Studenti Věda

Výroční konference Geografie pro udržitelný rozvoj měst a regionů

kampus Západočeské univerzity v Plzni, Univerzitní 22, Plzeň


Fakulta ekonomická

08. 09. 2020, 09:00

18 July
Studenti Veřejnost Výstava

SUTNARKA GRAPHIC WORKS budou vystaveny v pražské Nové síni

Galerie Nová síň, Voršilská 3, Praha


Fakulta designu a umění Ladislava Sutnara

18. 07. 2020, 18:00

26 May
Univerzita Veřejnost Výstava

110. výročí létání v Plzni

Plzeň


Celouniverzitní

26. 05. 2020, 16:00