Fakulta elektrotechnická pořádá letní školu v Klatovech

Tisková zpráva Univerzita Veřejnost

V posledním srpnovém týdnu pořádá Fakulta elektrotechnická Západočeské univerzity v Plzni ve spolupráci se Střední průmyslovou školou Klatovy a Plzeňským krajem pilotní ročník dětské letní školy v Klatovech. Určena je žákům 6.–9. tříd základních škol a nižších ročníků víceletých gymnázií. Žáci během ní blíže poznají elektrotechniku a elektroniku. Přihlášky fakulta přijímá do 20. srpna.

První ročník Dětské letní školy s Fakultou elektrotechnickou ZČU v Klatovech má žáky srozumitelnou formou seznámit se základními poznatky a zajímavostmi z oblasti elektrotechniky a elektroniky. Během jednoho týdne se dozvědí, co jsou to chytré oděvy, jak si vytvořit elektronickou vlaštovku, jak se staví a programují LEGO stavebnice nebo jak se řídí výroba nejen elektrotechnických produktů. Poslední den se žáci mohou těšit na exkurzi do laboratoří Fakulty elektrotechnické ZČU a na slavnostní předání dokladů o absolvování letní školy.

Program bude probíhat od 26. do 30. srpna vždy od 8:30 do 13:30 hodin. Zájemci mohou zasílat přihlášky do 20. srpna. Všechny podrobnosti a přihlašovací formulář Dětské letní školy s Fakultou elektrotechnickou ZČU v Klatovech jsou k dispozici na webových stránkách Fakulty elektrotechnické.

Fakulta elektrotechnická

Šárka Stará

15. 08. 2019

Černobyl očima jaderné lady Dany Drábové