Fakulta elektrotechnická pořádá letní školu v Klatovech

Tisková zpráva Univerzita Veřejnost

V posledním srpnovém týdnu pořádá Fakulta elektrotechnická Západočeské univerzity v Plzni ve spolupráci se Střední průmyslovou školou Klatovy a Plzeňským krajem pilotní ročník dětské letní školy v Klatovech. Určena je žákům 6.–9. tříd základních škol a nižších ročníků víceletých gymnázií. Žáci během ní blíže poznají elektrotechniku a elektroniku. Přihlášky fakulta přijímá do 20. srpna.

První ročník Dětské letní školy s Fakultou elektrotechnickou ZČU v Klatovech má žáky srozumitelnou formou seznámit se základními poznatky a zajímavostmi z oblasti elektrotechniky a elektroniky. Během jednoho týdne se dozvědí, co jsou to chytré oděvy, jak si vytvořit elektronickou vlaštovku, jak se staví a programují LEGO stavebnice nebo jak se řídí výroba nejen elektrotechnických produktů. Poslední den se žáci mohou těšit na exkurzi do laboratoří Fakulty elektrotechnické ZČU a na slavnostní předání dokladů o absolvování letní školy.

Program bude probíhat od 26. do 30. srpna vždy od 8:30 do 13:30 hodin. Zájemci mohou zasílat přihlášky do 20. srpna. Všechny podrobnosti a přihlašovací formulář Dětské letní školy s Fakultou elektrotechnickou ZČU v Klatovech jsou k dispozici na webových stránkách Fakulty elektrotechnické.

Fakulta elektrotechnická

Šárka Stará

15. 08. 2019


Černobyl očima jaderné lady Dany Drábové

Přednáška Univerzita Veřejnost

Fakulta elektrotechnická

13. 11. 2019

Začal druhý ročník krajské jazykové soutěže KONTEXT

Soutěž Studenti Veřejnost

Celouniverzitní

06. 11. 2019

Studenti němčiny poznávali lužickosrbsko-německé školství

Další vzdělávání Studenti Univerzita

Fakulta pedagogická

15. 11. 2019