Hlídárna ZČU se o děti stará v inovovaném zázemí

Univerzita Zaměstnanci

Zaměstnankyně a zaměstnanci Západočeské univerzity v Plzni mohou využít služeb Hlídárny pro děti ve věku od 3 do 12 let. Sídlí v budově v Jungmannově ulici 1.

Při Fakultě zdravotnických studií a za podpory jejího děkana vznikla v únoru 2023 Hlídárna pro děti, kterou mohou využívat všichni rodiče zaměstnaní na ZČU v Plzni. Její potřeba vyplynula z genderového auditu, který se na ZČU uskutečnil v roce 2021.

Na adrese Jungmannova 1 (3. patro, s výtahem) fungovala Hlídárna nejprve v pilotním provozu, nyní se dočkala dovybavení prvky dle Montessori učení. Dětem tak slouží nové prostředí - několik plně vybavených místností rozdělených do hracích, výtvarných a pohybových zón. Na pozici chůvy rovněž nastoupila lektorka a Montessori průvodce Irene Beatriz.

Provozní doba Hlídárny je v úterý a ve středu od 8:30 do 12:30, ve čtvrtek od 8:30 do 15:30 hodin. V jiných dnech a časech na základě domluvy. Rodič před první návštěvou vyplní registrační formulář a hlídání rezervuje telefonicky.

Bližší informace včetně Provozního řádu Hlídárny naleznete na webu Fakulty zdravotnických studií.

Fakulta zdravotnických studií

Lucie Brůžková