Víkend otevřených ateliérů

28. září, 00:00

Plzeň

Festival Univerzita Výstava

O víkendu 28. a 29. září 2019 se v Plzni a okolí již počtvrté otevřou dveře ateliérů, galerií, škol a dalších míst, kde umění vzniká nebo se vystavuje. Západočeská univerzita bude u toho.

Vstup: volný
Určeno pro: veřejnost
Více informací na: http://www.otevreneateliery.cz/

Dalšího ročníku Víkendu otevřených ateliérů se letos zúčastní také katedra výtvarné výchovy a kultury Fakulty pedagogické ZČU či Galerie Ladislava Sutnara, již provozuje Fakulta designu a umění Ladislava Sutnara.

Návštěvníky letos čekají kromě výstav také výtvarné workshopy. Dojde například oblíbené sochání z porobetonu, tvorbu mozaiky, výrobu šperků, tvorbu z papíru, razítkování a otisky do hlíny, fotokoutek nebo figurální kresbu s akademickým malířem Borisem Jirků. Zdarma se otevřou také Západočeská galerie v Plzni, Pavilon skla Klatovy - PASK, Galerie U Bílého jednorožce v Klatovech, Knihovna města Plzně, Němejcův Ateliér, sociálně terapeutická dílna Exodus a mnoho dalších.

„Sledujte naše stránky www.otevreneATELIERY.cz, kde najdete ke stažení mapu více než sedmdesáti zastávkami v Plzni i dalších městech - v Klatovech, na Klenové, v Nepomuku, ve Starém Plzenci, v Rokycanech, ve Veselí u Janovic, v Plané, Žinkovech, Šťáhlavech, Horní Bříze, v Sušici či v Břasech,“ říká Jana Brabcová, autorka myšlenky a jednatelka pořádající společnosti Grafia.

Pavel KORELUS

28. 09. 2019, 00:00

18 September
Další vzdělávání Univerzita Veřejnost