Další Dny vědy a techniky jsou tu. Na jejich program láká nový web

Univerzita Věda Veřejnost

Na webových stránkách festivalu najdete seznam expozic, informace o exkurzi do teplárny i dopravních omezeních a uvidíte, jak vypadá barevná mapa mozku.

V pátek 20. a v sobotu 21. září bude historické centrum Plzně opět patřit vědě. Chystá se totiž čtrnáctý ročník festivalu Dny a vědy techniky Západočeské univerzity, který zaplní náměstí Republiky a tradičně také prostor před nedalekým Západočeským muzeem.

Interaktivní výstava bude návštěvníky všech věkových kategorií přesvědčovat, že věda je zábava. Poslouží k tomu pestrý výběr expozic, jichž tentokrát bude více než třicet. Jaké expozice to budou, si můžete už teď přečíst na novém webu Dnů vědy a techniky. Kromě expozic se na webu dozvíte také o termínu exkurze do Plzeňské teplárenské nebo o chystaných dopravních omezeních.

Hlavním motivem webu, stejně jako celých letošních Dnů vědy a techniky, je takzvaná barevná mapa mozku, která vznikla metodou zobrazení difuzních tenzorů neboli DTI (diffuison tensor imaging).

Expozice připravily fakulty Západočeské univerzity a další instituce jako Techmania Science Center, Hvězdárna v Rokycanech a Plzni, Centrum robotiky, Střední průmyslová škola stavební Plzeň, Gymnázium Františka Křižíka, Církevní gymnázium Plzeň, Gymnázium Stříbro nebo ZŠ J. V. Sládka Zbiroh.

Dny vědy a techniky se po oba dva dny uskuteční od 9 do 17 hodin. Vstup bude jako vždy zdarma.


        

Galerie


Celouniverzitní

Pavel KORELUS

20. 08. 2019


Fakulty Západočeské univerzity rozšiřují své aktivity v Karlovarském kraji

Spolupráce Studium Tisková zpráva

Celouniverzitní

29. 06. 2020

Na Valči se otevře netradiční lapidárium Braunových soch. Autory jsou studenti a pedagogové Sutnarky

Spolupráce Univerzita Veřejnost

Fakulta designu a umění Ladislava Sutnara

15. 06. 2020

Západočeská univerzita má dva nové profesory

Tisková zpráva Univerzita Zaměstnanci

Celouniverzitní

02. 07. 2020