Další Dny vědy a techniky jsou tu. Na jejich program láká nový web

Univerzita Věda Veřejnost

Na webových stránkách festivalu najdete seznam expozic, informace o exkurzi do teplárny i dopravních omezeních a uvidíte, jak vypadá barevná mapa mozku.

V pátek 20. a v sobotu 21. září bude historické centrum Plzně opět patřit vědě. Chystá se totiž čtrnáctý ročník festivalu Dny a vědy techniky Západočeské univerzity, který zaplní náměstí Republiky a tradičně také prostor před nedalekým Západočeským muzeem.

Interaktivní výstava bude návštěvníky všech věkových kategorií přesvědčovat, že věda je zábava. Poslouží k tomu pestrý výběr expozic, jichž tentokrát bude více než třicet. Jaké expozice to budou, si můžete už teď přečíst na novém webu Dnů vědy a techniky. Kromě expozic se na webu dozvíte také o termínu exkurze do Plzeňské teplárenské nebo o chystaných dopravních omezeních.

Hlavním motivem webu, stejně jako celých letošních Dnů vědy a techniky, je takzvaná barevná mapa mozku, která vznikla metodou zobrazení difuzních tenzorů neboli DTI (diffuison tensor imaging).

Expozice připravily fakulty Západočeské univerzity a další instituce jako Techmania Science Center, Hvězdárna v Rokycanech a Plzni, Centrum robotiky, Střední průmyslová škola stavební Plzeň, Gymnázium Františka Křižíka, Církevní gymnázium Plzeň, Gymnázium Stříbro nebo ZŠ J. V. Sládka Zbiroh.

Dny vědy a techniky se po oba dva dny uskuteční od 9 do 17 hodin. Vstup bude jako vždy zdarma.


        

Galerie


Celouniverzitní

Pavel KORELUS

20. 08. 2019


FEL se otevírá světu, přijala již 17 zahraničních Ph.D. studentů během jediného roku

Spolupráce Studium Úspěchy

Fakulta elektrotechnická

20. 01. 2020

Tři králové po roce opět koledovali na Západočeské univerzitě

Univerzita Veřejnost Zaměstnanci

Celouniverzitní

07. 01. 2020

Fakulta zdravotnických studií se představí uchazečům

Studium Tisková zpráva Veřejnost

Fakulta zdravotnických studií

16. 01. 2020