Sportující studenti o prázdninách reprezentovali ZČU i Českou republiku

Sport Studenti Univerzita

Dvě studentky a dva studenti Západočeské univerzity se během léta zúčastnili významných sportovních akcí a nevedlo se jim vůbec špatně. Kromě ZČU reprezentovali v atletice a karate také Českou republiku.

Atletka Tereza Hrochová z Fakulty právnické se v červenci objevila na startu hned dvou velkých závodů – Mistrovství Evropy v běhu do vrchu, které se konalo ve švýcarském Zermattu, a Světové letní univerziády v italské Neapoli, kde běžela půlmaraton. V Zermattu skončila Tereza na 19. místě, když trať o délce 10,1 km do kopce s převýšením 1030 metrů zdolala v čase 1:07:29. „Na začátku jsme proběhli městečko Zermatt a po necelých dvou kilometrech se trať začala zvedat, nejhorší část byla mezi první a druhou občerstvovačkou, kde bylo na 2,5 kilometru převýšení více než 350 metrů. V tomto úseku jsem dost i šla, protože chůze byla dokonce rychlejší než běh,“ popsala Tereza závod. Prostředí švýcarských Alp bylo podle ní snové. „Z trati byl nádherný pohled na Matterhorn, který si ale člověk užil až z cíle,“ dodala.

V Neapoli, na trati vedoucí podél pobřeží, doběhla Tereza Hrochová na 13. místě s časem 1:19:20. „Osobák mám 1:16:12, dohromady to byl můj třetí půlmaraton,“ řekla.

Světově významnou akcí, na které měla ZČU zastoupení, bylo také červencové Mistrovství Evropy v atletice ve švédském Gävle. Josef Adámek z Fakulty pedagogické tam startoval ve skoku vysokém, v kvalifikaci dosáhl výšky 216 cm a ve finále 211 cm a připadlo mu 12. místo. Tereza Jonášová ze stejné fakulty nastoupila do závodu v běhu na 400 metrů překážek a dokázala se probojovat až do semifinále. S časem 59:32 pak skončila na 15. místě.

Čtvrtým studentem – reprezentantem je karatista Jiří Krych z Fakulty elektrotechnické. Na začátku srpna se zúčastnil Mistrovství Evropy univerzit v chorvatském Záhřebu, kde vybojoval 9. místo v kumite – souboji dvojic ve váhové kategorii do 84 kg.

Všem blahopřejeme k umístění a děkujeme ze reprezentaci ZČU!

Galerie


Tereza Hrochová.

Josef Adámek.

Tereza Jonášová.

Celouniverzitní

Pavel KORELUS

21. 08. 2019


Cena rektora ZČU v soutěži Sportovec Plzně patří Janu Šindelářovi

Spolupráce Sport Univerzita

Celouniverzitní

23. 07. 2020

Fakulta strojní jednala se společností ŠKODA JS o možnostech rozšíření spolupráce při výuce

Spolupráce Studium Univerzita

Fakulta strojní

17. 07. 2020

Letošní letní škola Homo Economicus byla ve znamení ekologicky šetrného hospodaření

Studium Univerzita Veřejnost

Fakulta ekonomická

20. 07. 2020