Výzkumníci Fakulty elektrotechnické ZČU nechyběli na mezinárodní konferenci ISH v Budapešti

Konference Věda

Jednadvacátý ročník prestižní mezinárodní události se neobešel bez účastníků ze Západočeské univerzity v Plzni.

Ve dnech od 26. do 30. srpna se v Budapešti uskutečnil 21. ročník konference ISH - International Symposium on High Voltage Engineering (Mezinárodní sympozium vysokonapěťového inženýrství). Navštívilo jej více než 400 účastníků, mezi nimiž nechyběla ani výprava Fakulty elektrotechnické Západočeské univerzity v Plzni.

Konference je prestižní mezinárodní událostí zaměřenou na techniku vysokého napětí, jejíž první ročník se konal v roce 1972 v Mnichově. Od té doby pořádají sympozium střídavě evropské či mimoevropské univerzity. V roce 2015 se konference konala poprvé v České republice a její organizace byla svěřena právě Fakultě elektrotechnické ZČU. Konferenci tehdy předseda profesor Rainer Haller, který nechyběl ani letos v Budapešti.

Za Fakultu elektrotechnickou se ISH zúčastnilo pět výzkumníků: Rainer HallerZdeňka Benešová, Pavel Trnka, Josef Pihera a Jaroslav Hornak.

Prezentovali zde těchto šest příspěvků, kladně hodnocených odbornou veřejností:

Some Issues Related To Impulse Testing Of Gaseous Insulation With Synthetic Air
(Zdeňka Benešová, Rainer Haller, Roman Hamar, Eva Müellerová, Raimund Summer, Petr Martínek)

Wave Phenomena on Overhead Multi-circuit Transmission Lines Caused by Direct Lightning Stroke into Earth Wire
(Zdeňka Benešová, Václav Kotlan, Rainer Haller)

Dielectric Behavior of Natural and Synthetic Esters at Inhomogeneous Field Condition
(Rainer Haller, Jaroslav Hornak, Pavel Trnka, Jan Hlaváček, Ahmed Gamil)

Partial Discharges Pulse Shape Analysis at AC and DC
(Josef Pihera, Jaroslav Hornak, Aleš Voborník, Lukáš Kupka, Svatopluk Chládek, Rainer Haller)

Simple Calibration Method For Improving The Comparability Of PD Measurement Results At HVDC Conditions
(Rainer Haller, Jaroslav Hornak, Petr Martínek, Jan Hlaváček)

Evaluation of Structure Influence within the Context of Water Diffusion and Surface Current of Glass Reinforced Polymer Composites for High Voltage Insulation