Seznámení se studentskou formulí UWB06

12. září, 17:00

Fakulta aplikovaných věd, posluchárna US 217

Univerzita Úspěchy Veřejnost

Srdečně Vás zveme na seznámení se studentskou formulí UWB06 a zakončení závodní sezóny UWB Racing Teamu Pilsen.

Vstup: volný
Určeno pro: studenti, zaměstnanci, veřejnost

UWB06 je šestou generací formule zkonstruované studenty technických fakult Západočeské univerzity v Plzni.

Letošní vůz je tvořen skořepinovým rámem z uhlíkových vláken, takzvaným monokokem. Tento nový prvek přinesl zvýšení torzní tuhosti formule, zlepšení ergonomie kokpitu a celkové snížení hmotnosti vozu. Vůz pohání motor Yamaha R6 se čtyřstupňovou převodovku, která umožňuje lepší využití výkonových charakteristik motoru. Za účelem celkového snížení hmotnosti studenti kompletně přepracovali všechny kompozitní díly. Nedílnou součástí výroby monopostu byl 3D tisk, s jehož využitím vznikly desítky dílů použitých na formuli.

V letošní sezóně studenti vybojovali dvakrát šesté místo – v červenci v Itálii, kde dosáhli velkého úspěchu vítězstvím v kategorii akcelerace, a v srpnu na mosteckém autodromu, kde získali zatím nejvyšší počet bodů.

Setkání týmu studentské formule s partnery a příznivci poskytne příležitost zhodnotit letošní sezónu.

Pavel KORELUS

12. 09. 2019, 17:00

01 October
Studenti Univerzita Zaměstnanci