Zástupci ZČU se zúčastnili mezinárodní konference v Tatarstánu

Konference Spolupráce Univerzita

Spolupráce Západočeské univerzity v Plzni a Jelabužského institutu začala vloni v dubnu.

Skupina učitelů a studentů Západočeské univerzity a škol Plzeňského kraje strávila v srpnu osm dní v Tatarstánu. Od 4. do 11. 8. se zúčastnila 10. mezinárodní konference učitelů, která se konala na Jelabužském institutu Kazaňské státní (přivolžské) univerzity.

Spolupráce obou institucí začala v dubnu letošního roku, kdy ředitelka Jelabužského institutu Jelena Merzon přijela na oficiální návštěvu ZČU. Kromě katedry ruského jazyka Fakulty pedagogické navštívila také Ruské centrum Ústavu jazykové přípravy a velice ji zaujaly aktivity pořádané v centru, zejména semináře pro zvyšování kvalifikace učitelů ruštiny a festival ARS POETICA - Puškinův památník.

Následovalo pozvání na konferenci do Tatarstánu, které se zúčastnily vedoucí Ruského centra Vlasta Klausová, sedm učitelek ruského jazyka ze základních a středních škol Plzeňského kraje a tři studentky (dvě ze ZČU a jedna z Gymnázia Klatovy), jež obsadily 1. a 2. místo v krajském kole Puškinova památníku v kategorii recitace a sólový zpěv. Náklady na pobyt, stravu a kulturní program hradil Jelabužský institut.

„Kromě zajímavých přednášek a workshopů jsme se seznámily i s historickými a kulturními památkami Jelabugy a hlavního města Tatarstánu Kazaně. Mezi vystupujícími na této mezinárodní konferenci byl i další zástupce ZČU – Jan Krotký za Katedru matematiky, fyziky a technické výchovy Fakulty pedagogické. Jeho přednáška a workshop na téma Implementace nových technologií v technickém vzdělávání na 2. stupni základních škol a Rozvoj digitální gramotnosti a badatelská výuka v technickém vzdělávání na 2. stupni základních škol  byly hojně navštíveny a o téma byl zájem i v následné diskusi,“ popsala vedoucí Ruského centra UJP Vlasta Klausová.

Kromě nezapomenutelných zážitků a nových kontaktů si všichni účastníci do Plzně dovezli i certifikát o účasti na mezinárodní konferenci a pozvánku na další ročník.

Galerie


Fakulta pedagogická

Vlasta Klausová

09. 09. 2019


Jak připravit absolventy na svět průmyslu 4.0? Odpovědi přinese výzkum

Absolventi Studium Tisková zpráva

Fakulta strojní

05. 08. 2020

Fakulta pedagogická přijímá přihlášky ke studiu nového bakalářského programu Speciální pedagogika

Studium Tisková zpráva Univerzita

Fakulta pedagogická

28. 07. 2020

Nový katalog mapuje ruské válečné hroby v Plzeňském kraji

Spolupráce Univerzita Veřejnost

Ústav jazykové přípravy

03. 08. 2020