Slavnostní zasedání Vědecké rady ZČU připomene 30 let svobody

13. listopadu, 13:00

Měšťanská beseda

Univerzita Veřejnost Zaměstnanci

Slavnostní zasedání Vědecké rady Západočeské univerzity, nejvýznamnější událost akademického roku, letos připomene také 30. výročí vystoupení studentů plzeňských vysokých škol proti totalitě v listopadu 1989.

Určeno pro: studenti, zaměstnanci, veřejnost

Termín slavnostního zasedání Vědecké rady v polovině listopadu není zvolen náhodně. Každoročně si totiž Západočeská univerzita touto událostí připomíná Den boje studentů za svobodu a demokracii. Na slavnostní zasedání jsou zváni nejen pedagogové a vědečtí pracovníci, ale také studenti, kteří za tím účelem mohou využít uděleného rektorského volna.

Slavnostní zasedání vědecké rady ZČU letos doplní předávání pamětních medailí ZČU členům stávkových výborů někdejší Vysoké školy strojní a elektrotechnické, Fakulty pedagogické a Lékařské fakulty Univerzity Karlovy. Medaile jim budou předávat rektor ZČU Miroslav Holeček a děkan LF UK Jindřich Fínek.

Oceněni budou:

• MUDr. Jiří Podlipný, PhD. (LF UK), psychiatr
  • MUDr. Marcel Hájek, Ph.D. (LF UK), chirurg
  • MUDr. Vladimír Zindr (LF UK), plicní lékař
  • Ing. Vladimír Dvořák (VŠSE), manažer
  • Ing. Leoš Motl (VŠSE), počítačový grafik
  • Tomáš Jícha (VŠSE), investiční analytik
  • Mgr. Martin Sichinger (FPE), spisovatel
  • Mgr. Lubomír Smatana (FPE), novinář
  • Mgr. Michal Šaman (FPE), terapeut

V kinosálu Měšťanské Besedy na akci od 16 hodin naváže panelová diskuze s Jiřím Podlipným, Marcelem Hájkem, Vladimírem Dvořákem a Lubomírem Smatanou, kteří byli přímými účastníky protestů v roce 1989. Od 17 hodin pak univerzita zve na projekci dokumentárního filmu Miroslava Antona a Jana Loučíma Listopad 1989 v Plzni.

Pavel KORELUS

13. 11. 2019, 13:00