Na cestě se studenty a akademiky ZČU

11 October

11. října, 15:30

DEPO2015, Plzeň

Beseda Úspěchy Veřejnost

Jak a kam při svých výzkumech cestují vědci a studenti Západočeské univerzity v Plzni? Je moderní věda vystavená na nekonečných hodinách práce v archivech a laboratořích, nebo jsou soudobí akademici kombinací Indiany Jonese a Jacka Kerouaca? V rámci Mezinárodního Road Movie Festivalu se v DEPO2015 uskuteční cestovatelský panel.

Určeno pro: studenti, zaměstnanci, veřejnost
Více informací na: https://roadmovie.cz/blog/speaker/diskuzni-panel-na-ceste-se-zcu/

Několik členů ZČU na panelu vystoupí s krátkými prezentacemi o svých zahraničních pobytech. Cílem panelu je představit rozmanité a otevřené možnosti zahraničních výjezdů v rámci studia i výzkumu na univerzitě.

Rozvoj internacionalizace na ZČU představí vedoucí International Office Jana Ovsjanniková. Student Fakulty filozofické Sergej Kish se podělí o své původní obavy i nabyté zkušenosti z erasmovského pobytu v Turecku, doktorandka Fakulty strojní Eva Berková bude mluvit o své účasti na letní jaderné škole na Ukrajině. Veronika Sobotková z katedry blízkovýchodních studií FF zhodnotí několikaletou spolupráci s univerzitou v íránském Qomu. Lektorka amerického kulturně informačního centra US Point při Ústavu jazykové přípravy Daniela Lukavská představí činnosti US Pointu v Plzni. Radek Schuster z katedry filozofie FF bude vyprávět o svém stipendijním pobytu v USA. Studentka Fakulty ekonomické Veronika Vokurková ukáže, že zajet konzultovat bakalářskou práci do Brazílie není žádný problém, a  prorektor pro výzkum a vývoj Luděk Hynčík se podělí o své zážitky z výuky na technické univerzitě v Číně.

Program festivalu najdete na jeho webu.

Fakulta filozofická

Naděžda Hlaváčková

11. 10. 2019, 15:30

25 November