Luděk Hynčík byl hostem patnáctého Science Café v Bruselu

Talk Lecture University

Česká styčná kancelář pro výzkum, vývoj a inovace (CZELO) v Bruselu uspořádala již patnáctý debatní večer nazvaný Science Café. Pozvání  na akci, která se konala 3. října v prostorách Plzeňského domu v Bruselu, přijal prorektor pro výzkum a vývoj ZČU Luděk Hynčík.

Science Café zahájil velvyslanec ČR v Belgii Pavel Klucký. Debata se zaměřila především na otázky spojené s modelováním lidského těla a odlišnosti při využívání modelů a figurín při takzvaných crash testech, na možnosti využití modelů při zlepšování parametrů motocyklistických přileb nebo na další využití modelů například ve zdravotnictví. Dále dotazy směřovaly do oblasti validace modelů a jejich budoucnosti v souvislosti s autonomními vozidly.

Luděk Hynčík působí se svým týmem na NTC, kde se dlouhodobě věnuje výzkumu impaktní biomechaniky, mechaniky diskrétních systémů, metody konečných prvků a částicových metod. Od začátku své vědecké kariéry se zaměřuje na virtuální modely lidského těla využitelné pro analýzu rizika poranění v dopravě, působí také jako hostující profesor na Tianjin University of Science and Technology v Číně, je viceprezidentem pro vzdělávání mezinárodního sdružení automobilových společností FISITA, viceprezidentem České automobilové společnosti, členem kontrolní rady České společnosti pro biomechaniku a členem České společnosti pro mechaniku.

Tradičními partnery při organizaci Science Café byly České centrum v Bruselu, Velvyslanectví České republiky v Bruselu a Zastoupení Jihomoravského kraje, Plzeňského kraje a hlavního města Prahy v Bruselu.

Gallery

Science Café zahájil velvyslanec ČR v Belgii Pavel Klucký.

New Technologies - Research Centre (NTC)

Michaela Gaea ČOLAKOVOVÁ

08. 10. 2019

RICE Research Center Develops Unique Technology for Plastics Separation

Press Release Transfer Science

Faculty of Electrical Engineering

03. 05. 2021

University of West Bohemia Among Top 7 Czech Universities in Terms of Sustainable Development

University Achievements Public

University-wide

03. 05. 2021

The Study in Pilsen brand attracts students to enrol at WBU / CUFMP

Students Study University

International Office

26. 05. 2021

US Point offered help to students, teachers and general public

covid-19 Seminar Public

Institute of Applied Language Studies

24. 05. 2021

What can the University of West Bohemia do for the future of the world?

Students University Employees

University-wide