Osmý ročník festivalu Cesta ženy - matky

16. listopadu, 09:00

Fakulta zdravotnických studií, Husova 11

Beseda Festival Veřejnost

Fakulta zdravotnických studií Západočeské univerzity zve již tradičně na festival, který směřuje do jednoho dne různorodé informace a sebepoznávací techniky, které pomáhají otevírat srdce každé těhotné ženě.

Vstup: dobrovolný
Určeno pro: veřejnost
Více informací na: https://cestazenymatky.wordpress.com

Období očekávání miminka a příprava na jeho příchod je plné vzrušujících okamžiků a změn. Tyto změny nemusí však být vždy jen pozitivní.  Dochází ke změnám životního stylu, životních priorit a sociálních rolí. Aby každá těhotná maminka mohla těhotenství prožívat spíše pozitivně, je důležité věřit v sebe samu, mít dostatek přiměřených informací a podporující lidi okolo sebe.

Festival Cesta ženy – matky je jednodenním festivalem určeným pro veřejnost se zacílením na podporu zdravého těhotenství a přirozeného porodu.

Vedle Fakulty zdravotnických studií Západočeské univerzity, konkrétně katedry ošetřovatelství a porodní asistence, organizují akci také Unie porodních asistentek, Sdružení porodních asistentek Plzeňského kraje a Odbor sociálních služeb Magistrátu města Plzně.

Součástí akce budou přednášky (Vodní prostředí a těhotenství, porod a poporodní období, Péče o novorozence v prvních dnech po porodu, Proč je dobré být s dětmi venku? Povídání o lesních školkách, Propojení s porodem, Jemné šestinedělí), praktické workshopy (JAK SI POROZUMĚT - Úvod do nenásilné a efektivní komunikace, Udržitelná domácnost – praktická domácí ekologie aneb líná a přemýšlivá hospodyně, Motýlí masáže pro novorozeňátka, Probuzení ženské energie), prodejní výstava (bylinky, látkové pleny, šátky na nošení dětí, aromaterapie, porodnická literatura atd.), výstava inspirativních obrázků Kateřiny Čechové a fotografií Marie Psotné a poradenství porodních asistentek, poradenství o kontaktním rodičovství, látkových plenkách a zdravé chůzi.

Akce cílí na podporu v celé řadě oblastí, především v oblasti péče o mladé rodiny a prevence nežádoucích psychosociálních těžkostí, zdravého životního stylu, osvěty zaměřené na porodnickou péči a péči o dítě, podpory intuitivního rodičovství, sebedůvěry ženy, rodičovství, přirozeného těhotenství a porodu, podpory pro handicapované těhotné ženy.

Fakulta zdravotnických studií

Alena Lochmannová

16. 11. 2019, 09:00

20 November