Architekt Zdeněk Fránek vystavuje v Inkubator Gallery

25. října, 00:00

Fakulta design a umění Ladislava Sutnara - Inkubator Gallery

Univerzita Veřejnost Výstava

Inkubator Gallery a Fakulta designu a umění Ladislava Sutnara vás srdečně zvou na výstavu "Zdeněk Fránek: Skywalk suggests the flight of a nocturnal butterfly", která je v prostoru fakulty k vidění do 25. října.

Vstup: volný
Určeno pro: studenti, zaměstnanci, veřejnost

Zdeněk Fránek (*1961) je současný významný architekt a pedagog pocházející z Boskovic. Po studiích na Fakultě architektury VUT v Brně působil na ÚHA v Blansku, v roce 1989 založil firmu Fránek Architects. V současné době se věnuje projekční, publikační a pedagogické činnosti doma i v zahraničí.

Realizoval řadu výstav, mimo jiné v roce 2007 výstavu Perspektivy v Galerii Jaroslava Frágnera v Praze, 2011-2012 výstavu Útroby architektury v Domě umění města Brna, dále pak řadu samostatných výstav v Litomyšli, Boskovicích, Blansku, Zlíně, Pelhřimově, Gentu, Utrechtu, Hildesheimu, Vídni.

Přednášel pro odborníky a studenty na univerzitách v České republice – AVU, VŠUP, ČVUT, KU, VUT Brno, VŠB Ostrava, UTB Zlín a dalších. V zahraničí přednášel mj. na univerzitách v Gentu, Utrechtu, Hildesheimu, New Delhi, Pekingu, Santiagu de Chile.

Kurátor: Jan Van Woensel

Lenka THOMAYER OPATRNÁ

25. 10. 2019, 00:00

06 March