Ozvěny festivalu Jeden svět v Univerzitní knihovně

29. října, 16:00

Univerzitní knihovna ZČU, Univerzitní 18

Studenti Veřejnost Zaměstnanci

Univerzitní knihovna zve na promítání filmu AsexuaLOVE z festivalu Jeden svět / One World.

Vstup: Vstup zdarma.
Určeno pro: Studenti, zaměstnanci, veřejnost
Kontakt: Knihovna Bory, pujcbor@uk.zcu.cz
Více informací na: https://www.facebook.com/events/2434946970159739/

V rámci projektu Promítej i ty! festivalu Jeden svět / One World Vám Univerzitní knihovna přinese promítání několika dokumentárních snímků.

O snímku AsexuaLOVE

Jana se bála vycházet z bytu a Ondřej trpěl depresemi. Sebepřijetí přišlo, když objevili svoji sexuální identitu. Jsou aromantičtí asexuálové. Nezamilují se, nestojí o sex ani o romantický vztah a netouží po dětech.

Ondřej miluje film a astronomii, bydlí s kocourem a gay párem a vídá se s kamarádkou Martinou, která tajně doufá, že si ji jednou vezme. Jana žije šťastně sama, ráda se dívá na hokej a čte romantické příběhy, z nichž některé překládala. Oba jsou vyrovnaní se svou identitou, mají skvělou práci, koníčky, přátele a také odvahu dodat sílu všem, kteří se bojí přiznat asexualitu sobě i před druhými. Queer komunita se rozšířila o asexuály, lidi, kteří nepociťují sexuální přitažlivost. Dnes se o sexu mluví tolik, že nás může překvapit, že jsou mezi námi. Možná to je v přesexualizované společnosti jedno z posledních tabu.

Univerzitní knihovna

Jakub Pokorný