Začal druhý ročník krajské jazykové soutěže KONTEXT

Soutěž Studenti Veřejnost

V on-line klání v porozumění odbornému anglickému textu měří síly středoškoláci z Plzeňského kraje. Na jeho přípravě se spolu s Krajským úřadem podílela také Západočeská univerzita.
Oddělení Celoživotní a distanční vzdělávání připravilo ve spolupráci s Ústavem jazykové přípravy a Odborem školství, mládeže a sportu Plzeňského kraje 2. ročník on-line soutěže v porozumění odbornému anglickému textu KONTEXT, která je určena studentům středních škol v Plzeňském kraji.

Do druhého ročníku soutěže přihlásilo 18 škol z Plzeňského kraje celkem 1577 studentů. KONTEXT začal 4. listopadu a každé listopadové pondělí bude studentům zpřístupňovat nové texty a testy, které vyplní na počítačích nebo chytrých zařízeních během školní výuky. V soutěži jsou použity texty z různých oblastí a oborů, propojujícím tématem budou Nové technologie. Soutěž má pět kategorií, společně poměří své schopnosti studenti gymnázií 1. – 2. ročníku (kvinty a sexty víceletých gymnázií), studenti gymnázií 3. – 4. ročníku (septimy a oktávy víceletých gymnázií), žáci středních odborných škol a učňovských oborů s maturitou 1. – 2. ročník, žáci středních odborných škol a učňovských oborů s maturitou 3. – 4. ročník a v poslední kategorii pak žáci středních odborných učilišť.

„Finále soutěže, do kterého postoupí výherci školního kola soutěže, se uskuteční 9. a 10. ledna 2020 od 9 hodin v prostorách budovy Fakulty strojní a součástí finálového dne budou také exkurze do laboratoří Západočeské univerzity v Plzni,” dodává za organizační tým Viktor Chejlava.

V únoru 2020 proběhne ve spolupráci stejných institucí také mezinárodní kolo. Do soutěže iKontext se mohou přihlásit školy z Plzeňského kraje se svými partnerskými školami v zahraničí a porovnat tak úroveň výuky anglického jazyka z mezinárodní perspektivy. Přihlašování a registrace do soutěže iKontext začíná 10. prosince a více informací naleznete na stránkách soutěže.                                                                                   


Celouniverzitní

Jakub Truneček

06. 11. 2019


Student Fakulty elektrotechnické získal prestižní Cenu Becquerel za jaderný výzkum

Studenti Tisková zpráva Úspěchy

Fakulta elektrotechnická

16. 07. 2020

Univerzita třetího věku učí, jak cvičit doma. Přidat se může každý

Spolupráce Univerzita Veřejnost

Celouniverzitní

07. 08. 2020

Projekt Peregrinus Silva Bohemica se představil v Galerii Kvilda

Univerzita Veřejnost Výstava

Fakulta aplikovaných věd

05. 08. 2020