Fakulta elektrotechnická navázala spolupráci s univerzitami v Thajsku

Konference Spolupráce Univerzita

Zástupci Fakulty elektrotechnické Západočeské univerzity v Plzni představili na veletrhu v Bangkoku možnosti spolupráce, studentskou a profesorskou mobilitu.

Zástupci Fakulty elektrotechnické se letos poprvé zúčastnili mezinárodního veletrhu OCSC 2019 v Bangkoku a při té příležitosti hned uzavřeli nová partnerství s tamními univerzitami. Fakulta je první z celé České republiky, která takovou spolupráci navázala. Vzdělávací akce OCSC se konala od 2. do 3. listopadu, kdy představila nabídku vzdělávacích institucí z celého světa. Je tedy skvělou zprávou, že se mezi 375 institucí z 27 zemí světa zařadila i Západočeská univerzita v Plzni.

Zástupci Fakulty elektrotechnické představili v Bangkoku možnosti spolupráce, studentskou a profesorskou mobilitu. Jejich cílem bylo získat studenty pro bakalářské, magisterské a doktorské programy. Ve srovnání s loňským ročníkem (z 21 919 účastníků se devět procent zajímalo o doktorandské, 39 procent o magisterské a 23 procent o bakalářské studium, dalších 18 procent mělo zájem o jazykové kurzy a zbylých osm procent o studium na středních školách) byl příjemným překvapením nejen výrazný zájem o studium technických oborů v České republice, ale také úroveň angličtiny, kterou uchazeči ovládali.

Proděkan fakulty pro mezinárodní spolupráci a projekty Jan Michalík a Kateřina Newton za Regionální inovační centrum elektrotechniky RICE navštívili v Bangkoku hned několik univerzit, které měly vysokou úroveň kampusu, menzy i zázemí pro studenty - King Mongut’s University of Technology Thonburi, Mahidol University, Asian Institute of Technology, Chulalongkorn University a King Mongut’s Institute of Technology Ladkrabang.

Veletrh OCSC 2019 se konal pod záštitou české ambasády v Bangkoku. Kromě zástupců, kteří nejen reprezentovali fakultu, ale hlavně navázali spolupráci s danými univerzitami a postarali se o uzavření nových partnerských dohod v oblasti R&D a studentských a profesorských mobilit, míří poděkování Fakulty elektrotechnické také k zástupcům velvyslanectví Aleši Vytečkovi a ambasadorovi Marku Libřickému.

Galerie


Fakulta elektrotechnická

Kateřina Steinerová

11. 11. 2019


Fakulta strojní předala studentům Dětské technické univerzity diplomy

Spolupráce Univerzita Veřejnost

Fakulta strojní

30. 06. 2020

Výzkumníci FEL získali ocenění Best Paper Award na konferenci ELEKTRO 2020

Úspěchy Věda Zaměstnanci

Fakulta elektrotechnická

11. 06. 2020

ZČU nezapomíná na odkaz letců a zve na výstavu do mázhausu radnice

Univerzita Veřejnost Výstava

Celouniverzitní

05. 06. 2020