Fakulta elektrotechnická navázala spolupráci s univerzitami v Thajsku

Konference Spolupráce Univerzita

Zástupci Fakulty elektrotechnické Západočeské univerzity v Plzni představili na veletrhu v Bangkoku možnosti spolupráce, studentskou a profesorskou mobilitu.

Zástupci Fakulty elektrotechnické se letos poprvé zúčastnili mezinárodního veletrhu OCSC 2019 v Bangkoku a při té příležitosti hned uzavřeli nová partnerství s tamními univerzitami. Fakulta je první z celé České republiky, která takovou spolupráci navázala. Vzdělávací akce OCSC se konala od 2. do 3. listopadu, kdy představila nabídku vzdělávacích institucí z celého světa. Je tedy skvělou zprávou, že se mezi 375 institucí z 27 zemí světa zařadila i Západočeská univerzita v Plzni.

Zástupci Fakulty elektrotechnické představili v Bangkoku možnosti spolupráce, studentskou a profesorskou mobilitu. Jejich cílem bylo získat studenty pro bakalářské, magisterské a doktorské programy. Ve srovnání s loňským ročníkem (z 21 919 účastníků se devět procent zajímalo o doktorandské, 39 procent o magisterské a 23 procent o bakalářské studium, dalších 18 procent mělo zájem o jazykové kurzy a zbylých osm procent o studium na středních školách) byl příjemným překvapením nejen výrazný zájem o studium technických oborů v České republice, ale také úroveň angličtiny, kterou uchazeči ovládali.

Proděkan fakulty pro mezinárodní spolupráci a projekty Jan Michalík a Kateřina Newton za Regionální inovační centrum elektrotechniky RICE navštívili v Bangkoku hned několik univerzit, které měly vysokou úroveň kampusu, menzy i zázemí pro studenty - King Mongut’s University of Technology Thonburi, Mahidol University, Asian Institute of Technology, Chulalongkorn University a King Mongut’s Institute of Technology Ladkrabang.

Veletrh OCSC 2019 se konal pod záštitou české ambasády v Bangkoku. Kromě zástupců, kteří nejen reprezentovali fakultu, ale hlavně navázali spolupráci s danými univerzitami a postarali se o uzavření nových partnerských dohod v oblasti R&D a studentských a profesorských mobilit, míří poděkování Fakulty elektrotechnické také k zástupcům velvyslanectví Aleši Vytečkovi a ambasadorovi Marku Libřickému.

Galerie


Fakulta elektrotechnická

Kateřina Steinerová

11. 11. 2019


Fakulta elektrotechnická představila projekt zaměřený na elektrifikaci dopravy

Spolupráce Tisková zpráva Věda

Fakulta elektrotechnická

26. 11. 2019

Záchranáři Fakulty zdravotnických studií se zúčastnili mezinárodního cvičení

Spolupráce Studenti Studium

Fakulta zdravotnických studií

09. 12. 2019

Didaktička ze Západočeské univerzity Lucie Rohlíková získala cenu ministerstva školství

Tisková zpráva Úspěchy Zaměstnanci

Fakulta pedagogická

28. 11. 2019