Ozvěny festivalu Jeden svět v Univerzitní knihovně

12. listopadu, 16:00

Univerzitní knihovna ZČU, Univerzitní 18

Studenti Veřejnost Zaměstnanci

Univerzitní knihovna zve na promítání filmu Co se nenosí z festivalu Jeden svět / One World.

Vstup: Vstup zdarma.
Určeno pro: Studenti, zaměstnanci, veřejnost
Kontakt: Knihovna Bory, pujcbor@uk.zcu.cz
Více informací na: https://www.facebook.com/events/554456745331978/

V rámci projektu Promítej i ty! festivalu Jeden svět / One World Vám Univerzitní knihovna přinese promítání několika dokumentárních snímků.

Snímek Co se nenosí (Moest Väljas)

Upcyklace je čím dál rozšířenější metoda, která dokáže využít materiál z přebytečných výrobků k vytvoření produktu vyšší hodnoty. Své kolekce podle tohoto principu vytváří i estonská módní návrhářka Reta Ausová. Využívá textil, který by běžně skončil na skládce, podobně jako další tisíce tun oblečení, které se neprodalo nebo vyšlo z módy. Při pátrání ve stopách módního průmyslu, od obchodních řetězců až k asijským velkovýrobnám, si Reta ověřuje, jak je taková nadprodukce dlouhodobě neudržitelná, jak hazarduje se zdravím lidí a neúměrně plýtvá zdroji celé planety. Retiny ambice jsou proto opravdu vysoké: o nutnosti upcyklace chce přesvědčit vedení nadnárodních módních korporací. Je Reta bláhovým snílkem, nebo předznamenává novou éru módní produkce?

O PROMÍTEJ I TY!

Promítej i ty! je platforma, díky které můžete zdarma a legálně promítat kvalitní dokumentární filmy — a to buď sami pro sebe, nebo širšímu publiku. Za Promítej i ty! stojí festival Jeden svět, největší přehlídka dokumentárních filmů o lidských právech na světě. Ten vyjedná a zaplatí licence majitelům filmových práv a vy díky tomu můžete všechny dokumenty jednoduše a bez starostí stahovat a promítat, ve vlastním obýváku nebo v letním kině.

Univerzitní knihovna

Jakub Pokorný

12. 11. 2019, 16:00

02 December