Inkubator Gallery interaktivně představí publikaci

5. prosince, 16:00

Inkubator Gallery, budova Fakulty designu a umění Ladislava Sutnara

Univerzita Veřejnost Výstava

Srdečně vás zveme na vernisáž výstavy "Ladislav Sutnar, Doprava: příští půlstoletí (1951 - 2000)", která bude v Inkubator Gallery slavnostně otevřena ve čtvrtek 5. prosince od 16 hodin.

Vstup: volný

Výstava „Ladislav Sutnar, Doprava: příští půlstoletí (1951–2000)" se vrací ke stejnojmenné publikaci, kterou vytvořil Ladislav Sutnar a Buckminster Fuller v New Yorku v roce 1949. Dílo vychází z myšlenek teoretika a designéra Fullera a vykresluje budoucnost mobility, ve které jsou obojživelná vozidla technicky uzpůsobená k létání a poštu doručují satelitně řízená letadla. Tyto vizionářské příklady inteligentní dopravy jsou dnes relevantnější než kdy dříve. Sutnarovo převratné dílo se v roce 2019 opět dostává do centra pozornosti.

Děkan Fakulty designu a umění Ladisava Sutnara Josef Mištera a kurátor Jan Van Woensel připravili nové vydání této publikace, aby Sutnarův design a Fullerovy koncepty zpřístupnili novému publiku i na mezinárodní úrovni. Studenti ateliéru animovaná a interaktivní tvorba vytvořili vizuální a animované interpretace původních skic, ale také možnost projít se publikací ve virtuální realitě.

Pedagogický dozor zajistili vedoucí ateliéru Animovaná a interaktivní tvorba II. Lukáš Fišárek & Jan Kokolia

Studenti: Pavel Endrle, Anna Eštoková, Tereza Fialová, Martin Hahn, Drahomíra Klofáčová, Viktar Makuryn, Lenka Novosadová, Kateřina Puncmannová, L'ubica Rondošová, Kristýna Kopřivová, Terezie Kopřivová, Leoš Matějček

Kurátor: Jan Van Woensel

Výstava bude v prostoru fakulty k vidění do 20. prosince 2019.

Lenka THOMAYER OPATRNÁ

05. 12. 2019, 16:00

29 June
Studium Univerzita Veřejnost