Integrovaná fotografie v Galerii Ladislava Sutnara

11. prosince, 18:00

Galerie Ladislava Sutnara, Riegrova 11, Plzeň

Veřejnost Výstava

Fakulta designu a umění Ladislava Sutnara a Galerie Ladislava Sutnara zvou na vernisáž výstavy Integrated Photography, která se uskuteční ve středu 11. prosince od 18 hodin.

Vstup: volný

Součástí výstavního projektu je 7. mezinárodní fotografické sympozium, které se bude konat od 10. do 12. prosince v budově Sutnarky, v prostorách tzv. Multilabu. Jak výstava fotografií, tak fotografické sympozium zkoumají pragmatické a koncepční periferie fotografie a její propojení s jinými obory. Fotografie jako integrované médium v grafice, ilustraci, reklamě, koláži, malbě, sochařství, instalaci, videu, představení či jako kombinace oborů s vyústěním v klasickou fotografii, jasně opouštějící své původní druhořadé postavení, vytvořila vzrušující nový směr v umění.

Na výstavě jsou do 4. ledna k vidění fotografie od těchto autorů: Irena Armutidisová (CZ), Christine Clinckx (BE), Hans Cogne (SE), Jiang Hongqing (CN), Michal Huba (SK), Thomas Kuijpers (NL), Brooklyn McTavish (USA), Doron Polak & Amir Cohen (IL), Ross Sawyers (USA)

Lenka THOMAYER OPATRNÁ

11. 12. 2019, 18:00

09 December