Vědci v roli superhrdinů jsou k vidění v univerzitní knihovně

Až do konce února je v knihovně ke zhlédnutí originální výstava Akademie věd ČR prezentující vědce jako komiksové hrdiny.

Superhrdinové kolem nás, to je název výstavy, která nejen studentům přibližuje obory a oblasti, kterým se lze při vědecké kariéře věnovat. Poutavou formou komiksu výstava představuje sedm superhrdinů, reprezentantů vědeckých oblastí, a dobrodružství, které při své práci zažívají. Vědci, tišší superhrdinové, kteří stojí v pozadí pokroku i záchrany lidských životů.

Záměrem výstavy, která vznikla pod projektem Otevřená věda, který realizuje Akademie věd ČR,  je ukázat, že tito superhrdinové, které je možné běžně potkat na ulici, v tramvaji či obchodě, každý den tvrdě pracují, aby se zasadili o nové objevy a průlomy ve vědě a výzkumu, aby všem ostatním lidem na Zemi ulehčili život.

Univerzitní knihovna

27. 01. 2016