Na Fakultě strojní ZČU vznikl UNI.Space

Spolupráce Tisková zpráva Univerzita

V budově Fakulty strojní (FST) Západočeské univerzity v Plzni (ZČU) byl v úterý 10. prosince slavnostně otevřen prostor ŠKODA UNI.Space. Studenti se tu mohou setkávat, tvořit, pracovat na společných projektech i relaxovat. Západočeská univerzita v Plzni je třetí univerzitou v České republice, kde společnost ŠKODA AUTO víceúčelovou zónu pro studenty vytvořila. 

 „Společnost ŠKODA AUTO dlouhodobě patří k našim důležitým průmyslovým partnerům. Studentům poskytuje možnosti stáží nebo motivační programy, spolupracujeme také v oblasti vědy a výzkumu. Relaxační prostor, který vybudovala na naší fakultě, zatraktivní a zpříjemní prostředí, kde studenti tráví spoustu času,“ říká děkan FST Milan Edl. UNI.Space, vybudovaný společností ŠKODA AUTO, se nachází v 2. patře budovy Univerzitní 22, kde Fakulta strojní ZČU sídlí. Po VŠ Pardubice a VUT Brno je ZČU třetí univerzitou, kde studenti mohou UNI.Space využívat.      

„Těší nás, že dnes můžeme slavnostně otevřít UNI.Space právě na Západočeské univerzitě, se kterou dlouhodobě spolupracujeme, a je naší strategickou partnerskou univerzitou. Doufám, že prostor bude studentům dobře sloužit a budou ho naplno využívat. Rádi bychom zde do budoucna umístili i interaktivní 3D instalaci, která studentům přiblíží nové trendy v automobilovém průmyslu,“ říká Adéla Opekarová, koordinátorka spolupráce se školami ze společnosti ŠKODA AUTO.

Prostoru dominuje modulární sestava sedací souprava s 98% recyklovanými potahy, což podle zástupců Škoda AUTO vyjadřuje respekt společnosti k využívání obnovitelných zdrojů a šetrnost k životnímu prostředí. Design vytvořilo studio Koncept 6 production v industriálním duchu s akcentem na street art. Autorem je respektovaný český streetartový umělec a člen týmu ŠKODA Design Marek Piano Kedzierski, který během slavnostního otevření oživil koncepční skicu ŠKODA VISION RS barvami a 3D efekty přímo před studenty.

V budoucnu by se měl součástí nového prostoru stát také UniPoint - místo, kde budou k dispozici veškeré informace o ZČU, a to především pro žáky středních a základních škol, kteří univerzitu navštěvují při školních exkurzích, dětských univerzitách a dalších příležitostech.

foto: ŠKODA AUTO


Galerie


Přestřižením pásky prostor otevřely Eva Krauzová z FST (vlevo) a Adéla Opekarová ze Škoda AUTO.

Klíč od UNI.Space převzal Martin Melichar z Fakulty strojní.

Fakulta strojní

Šárka Stará

10. 12. 2019


Knihovna zve na Open Access Week 2021

Seminář Studenti Zaměstnanci

Univerzitní knihovna

14. 10. 2021

Software BrainIn usnadní lidem s poškozením mozku návrat k běžnému životu

Tisková zpráva Věda Veřejnost

Fakulta aplikovaných věd

12. 10. 2021

Profesor Kurt Gebauer z Fakulty pedagogické je Umělcem roku

Univerzita Úspěchy Zaměstnanci

Fakulta pedagogická

06. 10. 2021

Noc vědců na téma Čas zvala do kampusu ZČU

Univerzita Věda Veřejnost

Celouniverzitní

01. 10. 2021

Aktivity Ruského centra

Seminář Spolupráce Univerzita

Ústav jazykové přípravy

07. 10. 2021