Karlovarský kraj, města a Západočeská univerzita podepsaly smlouvu o spolupráci

Spolupráce Studium Univerzita

V sobotu 14. prosince podepsali představitelé Karlovarského kraje, Karlových Varů, Chebu a Západočeské univerzity v Plzni smlouvu o spolupráci. Jejím cílem je posílit nabídku vysokoškolského vzdělávání v karlovarském regionu a tím přispět k řešení problému s nedostatkem kvalifikované pracovní síly.

 „Jsem ráda, že naše společná jednání vyústila v uzavření této smlouvy, díky níž budeme moci studentům z našeho regionu nabídnout nové programy vzdělávání a oni tak nebudou muset dojíždět za studiem do jiných krajů. Zároveň se nám podaří zajistit tolik potřebné kvalifikované pracovníky nejenom pro oblast zdravotnictví, ale také pro školství a další obory. Se Západočeskou univerzitou v Plzni a jejími fakultami by se v budoucnu mohl propojit i například nově založený Institut lázeňství a balneologie či společnost BMW Group, která bude pro zkušební centrum na Sokolovsku potřebovat vysokoškolsky vzdělané specialisty,“ uvedla hejtmanka Karlovarského kraje Jana Mračková Vildumetzová.

V memorandu, které vedle hejtmanky Jany Mračkové Vildumetzové svým podpisem stvrdil také rektor ZČU Miroslav Holeček, primátorka Karlových Varů Andrea Pfeffer Ferklová a starosta Chebu Antonín Jalovec, se univerzita zavázala, že podle svých možností posílí nabídku vzdělávacích programů v oborech klíčových pro všeobecný rozvoj Karlovarského kraje.

 „Roli Západočeské univerzity vnímám jako velmi důležitou pro rozvoj karlovarského regionu. Fakulta ekonomická funguje v Chebu už od roku 1990, působení naší univerzity v Karlovarském kraji je pro nás tedy velmi přirozené a budu rád, když se dostane ještě na další úroveň,“ říká rektor ZČU Miroslav Holeček.

Prostřednictvím Fakulty ekonomické by mělo dojít k otevření nových programů v oblasti ekonomie, Fakulta pedagogická by měla v Karlovarském kraji vzdělávat především budoucí učitele prvního stupně základní školy a v následujících letech by mohla v regionu působit i Fakulta zdravotnických studií.

Partneři se memorandem zavázali poskytnout Západočeské univerzitě přiměřenou materiální, finanční a organizační podporu tak, aby bylo zajištěno rozvíjení jejích vzdělávacích aktivit. Ty se budou soustředit do Chebu, kde v současnosti nejsou plně využity stávající kapacity univerzity, a do Karlových Varů, kde jsou k dispozici volné prostory. Smlouva o spolupráci má rámcový charakter, uskutečnění jednotlivých projektů je pak podmíněno uzavřením další samostatné smlouvy.

Celouniverzitní

Šárka Stará

17. 12. 2019


The future is... Sledujte unikátní projekt umělců v karanténě

COVID-19 Univerzita Veřejnost

Fakulta designu a umění Ladislava Sutnara

12. 05. 2020

Ve výzkumném centru NTIS vyvinuli vlastního robota pro náročné manipulace v omezeném prostoru

Tisková zpráva Univerzita Věda

Fakulta aplikovaných věd

04. 06. 2020

Veletrh pracovních příležitostí je letos pouze online

Studenti Studium Univerzita

Celouniverzitní

29. 05. 2020