Školka v Baarově ulici má svého čtecího dědečka z TOTEMu

Spolupráce Veřejnost

Dětem zaměstnanců Západočeské univerzity (ZČU), které navštěvují mateřskou školu v budově vyskoškolských kolejí v Baarově ulici, chodí číst pohádkový dědeček. Kromě samotné četby děti obohatí už svou přítomností a svým pohledem na svět. Oboustranně prospěšné přiblížení seniorů a malých dětí můžete podpořit i vy.

Mezigenerační a dobrovolnické centrum TOTEM přišlo letos s novinkou určenou aktivním dobrovolníkům ve věku 55+. V roli pohádkové babičky či pohádkového dědečka mohou docházet číst dětem do plzeňských školek. Od září 2019 se povedlo zapojit už 13 školek a 14 seniorských dobrovolníků. Je mezi nimi i první čtecí dědeček, který dochází jednou týdně do MŠ kardinála Berana v budově vysokoškolských kolejí ZČU v Baarově ulici.

O projektu se nedávno díky rozhlasové reportáži Plzeňské mateřinky využívají čtecí babičky dozvěděla i širší veřejnost. Zájem školek i seniorů o aktivitu je velký a TOTEM se jako nezisková organizace nyní snaží zajistit prostředky na asistenta, který by koordinátorce se zapojením dalších dobrovolníků pomáhal. Kdo považuje tuto aktivitu za prospěšnou, má možnost ji podpořit do 10. ledna 2020 na dárcovském portálu Darujme.cz.

Galerie


Celouniverzitní

Šárka Stará

18. 12. 2019


Svojí prací inspiruje Lucie Houdová i další dívky vydat se cestou vědy

Spolupráce Věda Zaměstnanci

Fakulta aplikovaných věd

07. 02. 2020

Žáci Dětské univerzity letos poznali i kybernetiku, mechaniku a další nové disciplíny

Tisková zpráva Univerzita Veřejnost

Celouniverzitní

07. 02. 2020

Fakulta zdravotnických studií se připojila ke spolupráci na celosvětové kampani Nursing Now

Spolupráce Veřejnost Výstava

Fakulta zdravotnických studií

20. 02. 2020