Krajinomalby z cest

27 January

27. ledna, 08:00

Univerzitní knihovna ZČU, Univerzitní 18

Studenti Veřejnost Výstava

Přijďte do Univerzitní knihovny zhlédnout novou výstavu krajinomaleb od Kariny Zázvorkové. Bude k vidění do 28. února 2020.

Vstup: Vstup zdarma.
Určeno pro: Studenti, zaměstnanci, veřejnost
Kontakt: Knihovna Bory, pujcbor@uk.zcu.cz
Více informací na: http://www.knihovna.zcu.cz/news/index.html?file=/news/2020/BOR1.html

Karina Zázvorková

Karina Zázvorková je malířka a absolventka Fakulty ekonomické Západočeské univerzity v Plzni. K výtvarnému umění se dostala již v předškolním věku v rámci kurzů na Základní umělecké škole v Jagellonské ulici, ale většinu svého života se věnovala tvorbě jen ve svém volném čase. Nejprve kresbě, ale postupem času se propracovala až k fotorealistické malbě olejem. Předlohou jsou jí ve většině případů krajiny, jež patří mezi výtvarné motivy, které jsou srozumitelné všem. 

“Nejsem umělec, ale malíř, a chci, aby mé obrazy vyvolávaly jen pozitivní a uklidňující pocity. Navíc se to skvěle doplňuje s mojí zálibou v cestování,” popisuje Karina. I proto má výstava podtitul “z cest”. Místa z různých koutů světa, která si vybrala ke ztvárnění, Karina v naprosté většině případů sama navštívila. V plenéru ale nikdy netvořila. K uspořádání výstavy se rozhodla i z důvodu svých kulatých narozenin. “Na studium na ZČU ráda vzpomínám. Když jsem se rozhodla, že bych výstavu ráda uspořádala v Plzni, knihovna ZČU byla jasná volba,” zdůvodňuje Karina. 

Obrazy nejsou na prodej, většinu má ve sbírce Karina a její blízcí, výstavou by ale ráda zahájila nové období, kdy bude malovat hlavně pro ostatní. Ať už jako vděk za pomoc a podporu, jen tak pro radost nebo možná i pro nějaký drobný výdělek.

Galerie


Univerzitní knihovna

Jakub Pokorný

27. 01. 2020, 08:00


25 March
Další vzdělávání Konference Studenti

Studenti, hlaste se na konferenci Nuclear Encounter

online


Celouniverzitní

25. 03. 2021, 12:00

20 April
Další vzdělávání Univerzita Zaměstnanci

Prezentační dovednosti a profesionální komunikace ve virtuálním prostředí

on-line


Celouniverzitní

20. 04. 2021, 10:00

14 April
Další vzdělávání Univerzita Zaměstnanci

Realizace kvalitativního výzkumu ve specifických podmínkách

on-line


Celouniverzitní

14. 04. 2021, 09:00