Motýli v ghettu nežijí

16 January

16. ledna, 18:00

Galerie Ladislava Sutnara, Riegrova 11, Plzeň

University Public Exhibition

V Galerii Ladislava Sutnara se uskuteční slavnostní otevření výstavy, která vznikla ve spolupráci s plzeňskou Starou synagogou.

Enter: volný
More information at https://fdu.zcu.cz/cz/2203-galerie-ladislava-sutnara-zacne-novy-rok-vystavou-motyli-v-ghettu-neziji

Připomínková výstava „Motýli v ghettu nežijí" uměleckou formou představuje 27 statečných obětí prostřednictvím původních uměleckých děl, které vytvořili studenti ateliéru Užitá fotografie Fakulty designu a umění Ladislava Sutnara. Výstava probíhá současně v Galerii Ladislava Sutnara a ve Staré synagoze v centru Plzně.

Výstava „Motýli v ghettu nežijí" má být místem setkání pro pokojnou připomínku památky všech obětí druhé světové války a vyzývá k toleranci, míru a bratrství v dnešním politicky napjatém světě.

Výstava připomíná tyto konkrétní oběti holocaustu: Hanička Bradyová, Jakob Edelstein, Pavel Friedmann, Bedřich Fritta, Petr Ginz, Pavel Haas, Karel Hartmann, Oskar Hekš, Camill Hoffmann, Ottla Kafka, Franz Peter Kien, Gideon Klein, Margita Koretzová, Hans Krása, Egon Ledeč, Fritz Löhner-Beda, František Mořic Nágl, Ludwig Pollak, Grete Reiner, Rafael Schächter, Malva Schalek, Adolf Strauss, Robert Stricker, Viktor Ullmann, Ilse Weber, Fritz Weiss, Rudolf Wels.

V pondělí 27. ledna 2020, právě v den 75. výročí osvobození tábora v Osvětimi-Březince, se ve Staré synagoze v Plzni uskuteční od 19:00 hodin mimořádná akce, na které vystoupí oceňovaný houslista Marek Pavelec a básně Pavla Friedmanna (1921 – 1944) přednese Jaroslav Achab Haidler, významný český herec, překladatel, fotograf a bývalý ředitel ústeckého Činoherního studia. Na akci je nutná rezervace předem na mailu jwoensel@fdu.zcu.cz. 

Gallery


Alexandr Dym (student 1. ročníku magisterského ateliéru Užitá fotografie) Pavel Haas

Nicole Schmidtová (studentka 3. ročníku ateliéru Užitá fotografie) Petr Kien

Kamran Julfayev (student 3. ročníku ateliéru Užitá fotografie) Fritz Löhner-Beda

Veronika Poslední (studentka 1. ročníku ateliéru Užitá fotografie) Rudolf Wels

Ladislav Sutnar Faculty of Art and Design

Lenka THOMAYER OPATRNÁ

16. 01. 2020, 18:00


16 June
Concert University Public

Final concert of the academic year 2020/2021

St. Bartholomew´s cathedral, Pilsen


University-wide

16. 06. 2021, 19:00

16  -  17 June
Cooperation University Science

Modern access to historical sources

Kynžvart / online


Faculty of Applied Sciences

16. 06. 2021, 08:00