Traces and Fates v Inkubator Gallery

15. ledna, 16:00

Fakulta designu a umění Ladislava Sutnara, Univerzitní 28, Plzeň

Univerzita Veřejnost Výstava

Srdečně Vás zveme do Inkubator Gallery v budově Fakulty designu a umění Ladislava Sutnara, kde bude otevřena výstava fotografií našeho pedagoga Radovana Kodery.

Vstup: volný
Více informací na: https://www.facebook.com/InkubatorFDULS/

Výstavu „Traces and Fates / Stopy a osudy" tvoří dva samostatné soubory. První soubor „Osudy zmizelých/Holocaust plzeňských Židů" ukazuje na 17 přenosných roll-upech osudy konkrétních osob. Stupňující se nacistická perzekuce židovských obyvatel tehdejšího Protektorátu Čechy a Morava, završená jejich téměř dokončenou likvidací, je názorně ukázána na dobových obrazových i písemných dokumentech, fotografiích, ukázkách korespondence, kresbách dětí z terezínského ghetta či transportních listinách. Vše je doplněno doprovodnými texty.

Druhý soubor "Stopy holocaustu" je ukázkou rozsáhlé kolekce klasických bromostříbrných fotografií pořízených autorem na místech, kam se plzeňští Židé po deportaci z Terezína dostali a kde naprostá většina z nich zahynula.
Autorem obou souborů je Radovan Kodera.

Kolekci „Osudy zmizelých/Holocaust plzeňských Židů" zapůjčila Židovská obec Plzeň.

Lenka THOMAYER OPATRNÁ

15. 01. 2020, 16:00

08 December
Přednáška Studenti Zaměstnanci