On-line soutěž KONTEXT zná vítěze

Soutěž Spolupráce Univerzita

Do krajského klání v porozumění anglickému odbornému textu se zapojilo přes 1700 středoškoláků.

Druhý ročník on-line soutěže v porozumění anglickému odbornému textu KONTEXT je minulostí. Za krajským kláním žáků gymnázií, středních odborných škol, učňovských oborů s maturitou a středních odborných učilišť udělalo tečku finále, které ve čtvrtek 9. a v pátek 10. hostila Západočeská univerzita. ZČU soutěž pořádala spolu s Plzeňským krajem.

KONTEXT odstartoval už v listopadu, kdy se na středních školách v Plzeňském kraji konala čtyři on-line kola, při nichž žáci odpovídali na otázky týkající se jednotlivých odborných textů. Ti nejlepší pak postoupili do dvoudenního finále, kde je kromě on-line testů čekaly také ústní zkoušky.

Letošního ročníku KONTEXTu se zúčastnilo 1707 žáků z 19 škol (6 gymnázií, 13 SŠ a SOŠ), o obsahovou náplň a odborné texty na téma Nové technologie se postaral tým Bartlomieje Wróblewskiho z Ústavu jazykové přípravy ZČU. Organizační a technickou část soutěže, stejně jako správu systému LMS Moodle, zajistilo oddělení Celoživotní a distanční vzdělávání.

Plzeňský kraj věnoval vítězům poukázky na nákup elektroniky, Ústav jazykové přípravy poukázky na jazykový kurz dle vlastního výběru na Mezinárodní letní jazykové škole.

Kategorie 1A (žáci gymnázií 1. – 2. ročník (kvinta a sexta víceletých gymnázií)

1. místo: Sebastián Hájek - Gymnázium Luďka Pika

2. místo: Adéla Lichá - Gymnázium J.Š. Baara

3. místo: Zuzana Krejčová - Gymnázium Sušice