Nejlepší ROBO vozítko mají studenti z Chorvatska

Soutěž Spolupráce Univerzita

Absolutními vítězi Mezinárodní soutěže ROBO-VOZÍTKO PLZEŇ 2020 se stala dvojice studentů ze střední školy v chorvatském Daruvaru. Vyhlášení výsledků se po dvoudenním soutěžním klání uskutečnilo ve čtvrtek 16. ledna 2020 v prostorách SOUE na Vejprnické v Plzni.

Celkem 14 dvoučlenných týmů z pěti zemí světa se zúčastnilo prvního ročníku Mezinárodní robotické soutěže ROBO-VOZÍTKO PLZEŇ 2020. Soutěž se uskutečnila ve dnech 14. až 16. ledna a zapojili se do ní studenti ve věku 17-21 let z České republiky, Číny, Chorvatska, Německa a Slovenska.

Plzeňský kraj, který byl spolu se Západočeskou univerzitou v Plzni spolupořadatelem akce, reprezentovaly dva týmy žáků z Vyšší odborné školy a Střední průmyslové školy elektrotechnické, Plzeň, Koterovská 85, dva týmy žáků ze Středního odborného učiliště elektrotechnického, Plzeň, Vejprnická 56 a dva týmy žáků ze Střední průmyslové školy dopravní, Plzeň, Karlovarská 99.

„Úkolem soutěžících bylo zkonstruovat robotické vozítko, prezentovat ho před mezinárodní porotou v anglickém jazyce a projet s ním vymezenou dráhou v co nejkratším čase. Byla jsem velmi mile překvapená, s jakým nadšením se žáci do soutěže pustili. Velký vliv mělo také prostředí univerzity, kam se mnoho ze soutěžících dostalo vůbec poprvé a bylo vidět, že je to velmi nadchlo. Doufám, že i budoucí kroky těchto nadaných studentů budou směřovat právě ke studiu techniky na Západočeské univerzitě,“ uvedla náměstkyně hejtmana Ivana Bartošová. V Plzeňském kraji se uskutečnil vůbec první ročník této soutěže, k pořadatelství dalšího ročníku se přihlásili účastníci z Číny.

Výsledky byly vyhlášeny hned v několika kategoriích, kromě zmíněné prezentace v anglickém jazyce, projetí určené dráhy a hodnocení designu vozítka, byly předány také ceny Výzkumného centra NTC, ceny Techmania Science Center a ceny Fakulty aplikovaných věd ZČU.

Cena Výzkumného centra NTC, ZČU

Technička škola Daruvar – Martinelli Mario, Majvald Mihael

Střední průmyslová škola dopravní, Plzeň – Jakub Pádecký, Vít Šilhánek

Střední průmyslová škola dopravní, Plzeň – Prokop Pinta, Štěpán Klíma

Cena Fakulty aplikovaných věd, ZČU

• Střední odborné učiliště elektrotechnické, Plzeň – Jan Czapek, Matěj Kešner
  • Tehnička škola Daruvar - Pjerobon Mateo, Majnarič Ivan

Cena Techmania Science Center

• Tianjin Institute of Mechanical & Electrical Technology – Du Dezheng, Ming Anjiyna
  • Střední odborné učiliště elektrotechnické, Plzeň – Filip Horník, Krastiyan Dimitrov
  • Stredná odborná škola, Handlová – Denis Blaho, Miroslav Šiandor
  • Tianjin Institute of Mechanical & Electrical Technology – Liu Anmu, Cui Congrui

Nejlepší prezentace v anglickém jazyce

3. místo: Stredná odborná škola, Handlová - Denis Blaho, Miroslav Šiandor

2. místo: VOŠ a Střední průmyslová škola elektrotechnická, Plzeň – Libor Blaha, Matěj Hrdinka

1. místo: Tehnička škola Daruvar – Veltruski Antonio, Sekereš Ivan

Nejlepší design

3. místo: Stredná odborná škola, Handlová - Denis Blaho, Miroslav Šiandor

2. místo: Tehnička škola Daruvar – Veltruski Antonio, Sekereš Ivan

1. místo: FOSBOS Cham – Mückl Nina, Jahn Magdalena

Nejlepší jízda

3. místo: VOŠ a Střední průmyslová škola elektrotechnická, Plzeň – Jakub Herman, Lukáš Kozel

2. místo: Tianjin Institute of Mechanical & Electrical Technology – Wang Yuhan, Liu Qi

1. místo: VOŠ a Střední průmyslová škola elektrotechnická, Plzeň - Libor Blaha, Matěj Hrdinka

CELKOVÉ POŘADÍ

3. místo: Tianjin Institute of Mechanical & Electrical Technology – Wang Yuhan, Liu Qi

2. místo: VOŠ a Střední průmyslová škola elektrotechnická, Plzeň - Libor Blaha, Matěj Hrdinka

1. místo: Tehnička škola Daruvar – Veltruski Antonio, Sekereš Ivan

Vítězové z Chorvatska.

Všichni vítězové s náměstkyní hejtmana Plzeňského kraje Ivanou Bartošovou a rektorem ZČU Miroslavem Holečkem.

Tisková zpráva Plzeňského kraje

17. 01. 2020

Europoslanec Luděk Niedermayer přednášel na Fakultě ekonomické

Beseda Přednáška Studenti