Kurz fotografování: Portrét v přirozeném světle

14 February

14. února, 12:00

UL 601 (budova Fakulty strojní) Univerzitní 22, Plzeň

Další vzdělávání Seminář Zaměstnanci

Chcete se naučit fotit portréty? Přijďte na kurz fotografa Tomáše Lišky.

Vstup: zdarma po předchozím přihlášení
Určeno pro: zaměstnanci
Kontakt: Jana Holatová, jholato@rek.zcu.cz, 37763 1910
Více informací na: https://czv.zcu.cz/Kurz/portret-v-prirozenem-svetle/

“Na kurz může přijít každý, kdo se o fotografování zajímá. Nemusí mít žádné zkušenosti. Podmínkou není ani zrcadlovka, může mít jakýkoliv kompakt, protože zlepšit si techniku focení můžeme úplně na všem,” říká Tomáš Liška, který od roku 2014 mapuje sportovní akce pro online deník Aktuálně.cz. Je také reportér Česko-Slovenské MISS i umělec s vlastním ateliérem pro portréty a jiné obrazové nápady. V jeho rozsáhlém rejstříku najdete i focení svateb či jiných společenských akcí. V minulém roce vedl na Západočeské univerzitě v Plzni dva široce zaměřené kurzy a nyní nabízí možnost zlepšení v nejoblíbenější fotografické disciplíně – portrét. "Ukážeme si, jak u portrétu vybrat kompozici, vhodnou lokaci a jak pracovat s přirozeným světle. Třeba i za použití odrazné desky nebo ND filtru," zve na kurz Tomáš Liška.

Během února si můžete vyzkoušet Portrét v přirozeném světle (14. února) i Svícení portrétu v ateliéru (21. února), kdy vás Tomáš Liška přivítá přímo ve svém fotografickém ateliéru. Kromě práce s technikou a světly se dozvíte i jak pracovat s modelem nebo modelkou: “Nejde jen o výběr vhodné pózy, ale je moc důležité s fotografovaným člověkem dobře komunikovat a naladit se na společnou notu,” dodává Tomáš Liška.

Účast na kurzu je ZDARMA, je však nutné se předem PŘIHLÁSIT.

Jakub Truneček

14. 02. 2020, 12:00

05 August
Spolupráce Veřejnost Výstava