Kurz fotografování: Svícení portrétu v ateliéru

21 February

21. února, 12:00

sady 5. května 342/2, Plzeň

Další vzdělávání Seminář Zaměstnanci

Chcete se naučit fotit skvělé portréty? A vyzkoušet si práci v profesionálním fotografickém ateliéru? Přijďte na kurz fotografa Tomáše Lišky.

Vstup: zdarma po předchozím přihlášení
Určeno pro: zaměstnanci
Kontakt: Jana Holatová, jholato@rek.zcu.cz, 37763 1910
Více informací na: https://czv.zcu.cz/Kurz/sviceni-portretu-v-atelieru/

“Na kurz může přijít každý, kdo se o fotografování zajímá. Nemusí mít žádné zkušenosti. Podmínkou není ani zrcadlovka, může mít jakýkoliv kompakt, protože zlepšit si techniku focení můžeme úplně na všem,” říká Tomáš Liška, který od roku 2014 mapuje sportovní akce pro online deník Aktuálně.cz. Je také reportér Česko-Slovenské MISS i umělec s vlastním ateliérem pro portréty a jiné obrazové nápady. V jeho rozsáhlém rejstříku najdete i focení svateb či jiných společenských akcí. V minulém roce vedl na Západočeské univerzitě v Plzni dva široce zaměřené kurzy a nyní nabízí možnost zlepšení v nejoblíbenější fotografické disciplíně – portrét. "Ukážeme si, jak v ateliéru pracovat se světlem a blesky, make-upem nebo i kreativním svícením a filtry," zve na kurz Tomáš Liška.

Během února si můžete vyzkoušet Svícení portrétu v ateliéru (21. února) i Portrét v přirozeném světle (14. února ), kdy se s Tomášem Liškou vydáte do terénu. Kromě práce s technikou a světly se dozvíte i jak pracovat s modelem nebo modelkou: “Nejde jen o výběr vhodné pózy, ale je moc důležité s fotografovaným člověkem dobře komunikovat a naladit se na společnou notu,” dodává Tomáš Liška.

Účast na kurzu je ZDARMA, je však nutné se předem PŘIHLÁSIT.

Jakub Truneček

21. 02. 2020, 12:00