Profesor Hodonský představil svoji malířskou tvorbu v galerii Nová síň

Univerzita Veřejnost Výstava

Zájemci o dílo akademického malíře Františka Hodonského teď mohou zamířit do galerie Hollar.

Profesor František Hodonský, akademický malíř působící na katedře výtvarné kultury Fakulty pedagogické Západočeské univerzity v Plzni, představil studentům vlastní malířskou tvorbu z posledních patnácti let.

Výstava maleb Přiznaná krajina se v pražské galerii Nová síň konala od 5. 2. do 1. 3. a návštěvníkům nabídla jak expresivní obsah, tak monochromně řešené struktury. Námětem maleb profesora Hodonského se často stávají lužní krajiny a přírodní scenérie. „Hodonského tvorba vykazuje od počátku rysy soustředěného úsilí o dosažení cíle, jímž rozhodně není prosté zpodobování viděného nebo snad jakákoli estetizace," řekl kurátor výstavy Ivan Neumann.

Zájemci o dílo Františka Hodonského mají další možnost od 4. 3., kdy představí svou tvorbu grafickou, převážně dřevořezy a dřevoryty, v pražské galerii Hollar.

Věra Uhl Skřivanová

02. 03. 2020

Němčina nad zlato: jazykové animace na středních školách pokračují online

covid-19 Tisková zpráva Veřejnost