10. ročník Jaderných dnů

23. září, 09:00

Budova Fakulty strojní, Univerzitní 22, Plzeň 301 00

Seminář Veřejnost Výstava

Letošní 10. ročník výstavy Jaderné dny, kterou pravidelně pořádají technické fakulty Západočeské univerzity v Plzni, bude zahájen 23. 9. a potrvá do 27. 10. Během těchto pěti týdnů si budou moci návštěvníci prohlédnout interaktivní exponáty, které jim přiblíží jadernou energii. Budou se konat také komentované přednášky.

Vstup: zdarma
Určeno pro: širokou i odbornou veřejnost, střední školy, studenty vysokých škol
Více informací na: www.jadernedny.cz

Unikátní a rozsáhlá výstava, doplněná o přednášky přibližující oblast jaderné energetiky v České republice, se koná již podesáté v prostorách Fakulty strojní v kampusu ZČU na Borech. Během pěti týdnů si mohou účastníci výstavy prohlédnout nejen modely různých jaderných zařízení, ale i skutečná zařízení určená k využití jaderné energie.Uvidí mimo jiné maketu palivové kazety reaktoru VVER 1000, model hlubinného úložiště, mlžnou komoru či modely reaktorů a kontejnerů na použité palivo. Rozsáhlou expozici budou pravidelně doplňovat interaktivní naučné přednášky pro střední školy, zakončené soutěží, a odborně zaměřené semináře k rozšíření znalostí studentů vysokých škol či širší veřejnosti.
Tuto významnou akci pořádá Západočeská univerzita v Plzni se společností ŠKODA JS a.s. a sdružením CENEN (Czech Nuclear Education Network).

Fakulta strojní

Eva Krauzová