V květnu se rozjede 10. ročník výzvy Do práce na kole

Sport Univerzita Veřejnost

Chcete se připojit k jubilejnímu ročníku oblíbené kampaně? Na registraci máte posledních pár dní.

Navzdory stále trvajícímu nouzovému stavu a tomu, že řada lidí pracuje z domova nebo pracovat nemůže, se bude i letos konat výzva Do práce na kole. Organizátoři ze spolku AutoMat se nečekané situaci přizpůsobili. „Pravidla jsme upravili tak, aby se do akce mohli zapojit i účastníci, kteří denně do práce necestují. Zapisovat tak půjdou například i vyjížďky, procházky, bezmotorové cesty na nákup nebo domácí cvičení. Sledujte náš web, sociální sítě a newsletter pro více informací,“ vyzývají.

Kampaň už tradičně upozorňuje na to, že po městě se dá cestovat i jinak než autem, a chce motivovat co nejvíce lidí, aby jako dopravní prostředek po městě používali jízdní kolo, koloběžku nebo jakoukoli bezmotorovou formu dopravy včetně běhu a chůze. Zaměstnanecké týmy i jednotlivci soutěží v několika kategoriích, letos si budou své kilometry zapisovat a sčítat od začátku května do soboty 3. června.

Na webu akce se mohou účastníci registrovat až do 30. dubna. Účastnický poplatek je 360 Kč, což je vzhledem k mimořádné situaci nižší částka než vloni.

Vloni se Do práce na kole zúčastnilo v Plzni 1064 jednotlivců v 279 týmech. Ze Západočeské univerzity to bylo jedenáct lidí, kteří utvořili tři týmy. Nejlepší cyklista v týmu ZČU, vedoucí Investic Michal Michl z týmu PSI, byl nakonec i osmým nejlepším mužem v celém Plzni.

Celouniverzitní

Pavel KORELUS

26. 04. 2020


Prohlédněte si nejlepší bakalářky a diplomky roku 2020

Absolventi Veřejnost Výstava

Fakulta designu a umění Ladislava Sutnara

24. 11. 2020

Konference se zaměří na proměnu vysoké školy pro přípravu absolventů na Průmysl 4.0

Absolventi Konference Spolupráce

Fakulta strojní

18. 11. 2020

Konference nastínila, jak fenomén 4.0 ovlivní oblast vysokoškolského vzdělávání

Konference Spolupráce Studium

Fakulta strojní

25. 11. 2020