The future is... Sledujte unikátní projekt umělců v karanténě

COVID-19 Univerzita Veřejnost

Umělci reagují na výzvu ze Sutnarky a natáčejí domácí videa.

Máme za sebou několik týdnů karantény. Situace způsobená nemocí COVID-19 se nás všech dotýká různými způsoby.

Umění ale musí zůstat odolné a vynalézavé. Proto vyzýváme významné umělce z naší mezinárodní a domácí komunity, aby se v doma natočených videích podělili s ostatními o své myšlenky týkající se právě budoucnosti umění. Jsme silnější než onen virus. Sdílejme nejrůznější názory a vize do budoucnosti, která bude zahrnovat nové způsoby myšlení a nové způsoby umělecké činnosti. Projekt The future is... neboli Budoucnost je... bude sbírkou našich hlasů.

Kurátor Fakulty designu a umění Ladislava Sutnara Jan Van Woensel oslovil dosud tyto umělce: Warren LehrerSteven HellerGérard Lo MonacoMarina CedroDoron PolakChristine ClinckxYael Eylat Van EssenRenáta Fučíková

Počet zapojených osobností bude dál narůstat a rozhovory s nimi sledujte na YouTube.

Marina Cedro

Steven Heller

Jan Van Woensel

Jan Van Woensel