Fakulta zdravotnických studií chystá cyklus přednášek o efektivním tréninku paměti

Další vzdělávání Přednáška Veřejnost

Katedra ošetřovatelství a porodní asistence FZS připravila cyklus přednášek pro seniory Efektivní trénink paměti. Certifikovaná trenérka Lenka Kroupová je naučí využívat cvičení pro rozvoj krátkodobé paměti a neopomene ani koncentrační cvičení.

Od poloviny 20. století se zvyšuje průměrný věk obyvatelstva, a proto je nutné zaměřovat se na kvalitu života stárnoucí populace, její integraci ve společnosti a autonomii rozhodování do nejpokročilejšího věku. Mezi nejefektivnější nástroje patří trénování všech základních kognitivních funkcí, tedy pozornosti, orientace, paměti, slovní produkce, jazyka a zrakově-prostorových schopnosti. Trénování působí preventivně proti Alzheimerově chorobě, zvyšuje soběstačnost a prodlužuje nezávislost seniorské populace. Podporuje tak setrvání seniorů v domácím prostředí.

Fakulta zdravotnických studií Západočeské univerzity v Plzni na to reaguje cyklem přednášek Efektivní trénink paměti, který se bude konat od září do prosince 2020 a je určen právě seniorům

Cíl projektu? Seznámit seniory s principy, metodami a cvičeními pro využití a rozvoj paměti, které mohou uplatnit v každodenním životě. Dojde na cvičení pro rozvoj krátkodobé i dlouhodobé paměti, mnemotechniky, koncentrační cvičení pozornosti, práci s textem, cvičení orientace a další. To vše s Lenkou Kroupovou, certifikovaným trenérem České společnosti pro trénování paměti a mozkový jogging III. stupně. Efektivní trénování paměti se bude konat ve 12 lekcích během šesti setkání. Účastníci absolvují test na paměťové funkce.

Přednášky se uskuteční v budově fakulty v Husově ulici 11 v Plzni vždy od 15 hodin, v případě nutnosti on-line. Bližší informace obdrží účastníci po přihlášení. Přihlášku si mohou stáhnout a vyplněnou ji zaslat na adresu suchano@kos.zcu.cz. S případnými dotazy se lze obrátit na telefonní čísla 377633771 nebo 604775363.

Projekt podpořilo Ministerstvo zdravotnictví ČR a pro účastníky je zdarma.

Galerie


Fakulta zdravotnických studií

Alena Lochmannová

26. 05. 2020


Na Fakultě zdravotnických studií skončil projekt Pohybová aktivita při zdravotním postižení

Další vzdělávání Sport Veřejnost

Fakulta zdravotnických studií

05. 01. 2021

Anglické oddělení UJP bylo hostem online workshopu v Malajsii

Spolupráce Univerzita Veřejnost

Ústav jazykové přípravy

16. 12. 2020

Desatero správného psaní (8, 9)

Etika Studenti Studium

Celouniverzitní

18. 01. 2021