Letní škola single-cell analýzy / Summer School of Single Cell

02 September

2. září, 07:30

NTIS, Fakulta aplikovaných věd ZČU, a Biomedicínské centrum Lékařské fakulty v Plzni

Další vzdělávání Studenti Veřejnost

Výzkumné centrum NTIS Fakulty aplikovaných věd Západočeské univerzity v Plzni a Biomedicínské centrum Lékařské fakulty Univerzity Karlovy v Plzni pořádají letos poprvé letní školu zaměřenou na single-cell analýzy buněk akutní myeloidní leukemie a jejího mikroprostředí.

Vstup: volný
Kontakt: Lucie Houdová, houdina@kky.zcu.cz
Více informací na: https://singlecell-pilsen.zcu.cz/registration.html

Letní škola se bude konat od 2. do 9. září v obou výzkumných centrech, která se na organizaci podílejí. Studenti a mladí výzkumníci se v ní pod dohledem odborníků z Univerzity Karlovy, Západočeské univerzity, Imperial College v Londýně, Milánské univerzity, Varšavské univerzity, Univerzity Heidelberg, Fakultní nemocnice Heidelberg a Německého centra pro výzkum rakoviny podrobně seznámí se všemi kroky přípravy vzorků buněk a analýzy dat. Účastníci by měli mít alespoň základní laboratorní dovednosti.
Obsahem osmidenní intenzivní praktické školy bude návrh experimentu, výběr a příprava vzorků, kontrola kvality, sekvenování, porozumění formátům dat NGS, editaci sekvencí, mapování čtení, řešení potenciálních problémů a konečná interpretace dat.

Letní škola má kapacitu 16 míst, přihlášky lze podávat prostřednictvím formuláře na webu letní školy.

Fakulta aplikovaných věd

Michaela Zůzová

02. 09. 2020, 07:30

01 December