Projekt Peregrinus Silva Bohemica se představil v Galerii Kvilda

University Public Exhibition

Návštěvníci historických slavností se seznámili s multimediálním a digitálním turistickým průvodcem pro přeshraniční historické cesty v Bavorském lese a na Šumavě.

Letošní ročník Kvildských historických slavností, které se konaly 1. srpna, nabídl návštěvníkům také přehlídku vybraných česko-bavorských projektů. Na výstavě v Galerii Kvilda, nejvýše položené galerii v České republice, měl místo i projekt Peregrinus Silva Bohemica vedený katedrou geomatiky Fakulty aplikovaných věd ZČU.

Peregrinus Silva Bohemica je multimediální a digitální turistický průvodce pro přeshraniční historické cesty v Bavorském lese a na Šumavě. Mapuje sedmadvacet barokních staveb a jejich původní podobu představuje 3D virtuálními i fyzickými modely ze 3D tiskárny.

Výstava s výstupy projektu je ale v Kvildě stále k vidění . Až do 28. 9. budou modely spolu s populárně naučnými texty o zájmových barokních objektech v budově tamního obecního úřadu.

Gallery

Faculty of Applied Sciences

Pavel Hájek

05. 08. 2020