Projekt Peregrinus Silva Bohemica skončil, přeshraniční turistický průvodce je hotov

Spolupráce Univerzita Úspěchy

Závěrečná konference představila projekt, na němž spolupracovala Západočeská univerzita s dalšími partnery.

Více jak 150 návštěvníků se během závěrečné konference projektu Peregrinus Silva Bohemica seznámilo s jeho finálními výstupy. Dvoudenní konference se konala 26. září v Plzni a 27. září v Klatovech a vystoupili na ní zástupci všech partnerů projektu (Západočeská univerzita v Plzni, Úhlava o.p.s. a Technische Hochschule Deggendorf), představitelé Plzeňského kraje, Regionální rozvojové agentury a zástupci Univerzity Palackého v Olomouci.

Peregrinus Silva Bohemica je multimediální a digitální turistický průvodce pro přeshraniční historické cesty v Bavorském lese a na Šumavě. Účastníci konference si vyzkoušeli všechny funkce, které průvodce nabízí jak na počítači s dotykovou obrazovkou, tak na tabletu či chytrém telefonu. Dále měli možnost si prohlédnout barevné 3D modely vybraných objektů, vytištěné z běžného kancelářského papíru, i knihu o zájmových objektech.

Přednášející seznámili účastníky konference s postupem realizace a technickým řešením projektu. "Hovořili o sběru dat o zájmových objektech, postupech měření, práci s archivními materiály, technickém řešení tvorby webové aplikace i mobilní verzi průvodce," uvedl za pořádající katedru geomatiky FAV ZČU Pavel Hájek. "Vedle technických informací o průvodci se posluchači rovněž dozvěděli o barokním poutnictví, hudbě, kultuře, krajině a exkurzích realizovaných během projektu Peregrinus Silva Bohemica přímo k vybraným památkám ležícím na Vintířově nebo Svatojakubské stezce," dodal.

Návštěva ze zahraničí

Závěrečná konference projektu Peregrinus Silva Bohemica patřila k letošnímu ročníku tradiční konference ISAF & Geomatika v projektech a Plan4All, a tak si ji nenechali ujít ani významní návštěvníci ze dvou lotyšských univerzit. Ginta Majore, prorektorka pro akademické a vědecké záležitosti na Vidzeme University of Applied Sciences ve Valmieře, expert na webové mapové aplikace a hlavní vývojář webové mapové knihovny HS Layers NG téže univerzity Raitis Bērziņš a Māris Alberts, dlouholetý vedoucí laboratoře real-time a autonomních systémů na Institute of Mathematics and Computer Science University of Latvia, kromě konference navštívili také výzkumný program 6 centra NTIS Fakulty aplikovaných věd ZČU.

"Návštěva na pracovišti pomohla prohloubit již dříve navázanou spolupráci mezi plzeňským týmem a zahraničními experty a přinesla řadu diskuzí nad aktuálními výzkumnými tématy a možnými projektovými výzvami v dalším období," doplnil za katedru geomatiky Michal Kepka. Jedním z výsledků této návštěvy je pozvání plzeňského týmu na Vidzeme University of Applied Sciences do Valmiery, kde bude studentům a výzkumníkům prezentovat výsledky svých projektů.

Galerie


Fakulta aplikovaných věd

Pavel KORELUS

04. 10. 2019


Fakulta aplikovaných věd slaví 30. výročí založení

Univerzita Veřejnost Zaměstnanci

Fakulta aplikovaných věd

03. 07. 2020

Studenti soutěžili o nejlepší fotografie z Erasmu

Soutěž Studenti Univerzita

International Office

22. 06. 2020

Izraelský velvyslanec Daniel Meron navštívil výzkumné centrum NTC

Hosté Spolupráce Věda

Nové technologie - výzkumné centrum

29. 06. 2020