Festival arabské kultury 2020

17 October

17. října

Festival University Public

Původní jarní termín 11. ročníku Arabfestu – Festivalu arabské kultury v Plzni zhatila koronavirová pandemie, nicméně festival se uskuteční na podzim a výhradně online. S podtitulem KE HVĚZDÁM se bude konat od 15. do 20. října.

Enter: volný
Intended for: studenti, zaměstnanci, veřejnost
More information at https://www.facebook.com/arabfestCZ/

Program nadcházejícího festivalového ročníku vás zavede doslova ke hvězdám: do světa astronomie, ale i hvězd z masa a kostí!

Návštěvníci nepřijdou o oblíbený Velký sobotní program, a 17. října od 11 hodin tak budou moci u sebe doma sledovat festivalové dění, jehož součástí budou rozhovory s českými i zahraničními hosty nebo hudební set DJs Toukadime. Lidé budou moci virtuálně navštívit Wádí Rum, poušť, kde se natáčely Hvězdné války. Naučí se, jak uvařit nomádské speciality v podání kuchaře Hugo Hromase, děti se zase mohou těšit na originální loutkové představení. Zájemci o studium arabštiny si přijdou na své při ukázkové začátečnické hodině a literární nadšenci se dozví o novinkách orientálního nakladatelství Dar Ibn Rushd. Festivalové fanoušky čekají také soutěže o hodnotné ceny a mnoho dalšího.

Festival arabské kultury se řadí mezi tradiční plzeňské kulturní akce a koná se také v Praze. Takzvaný Arabfest je tradičně pořádán pod záštitou Západočeské univerzity v Plzni a s podporou katedry blízkovýchodních studií Fakulty filozofické, jejíž studenti a absolventi z velké většiny tvoří organizátory festivalu. Od roku 2013 se festival koná pod hlavičkou zapsaného spolku Arabfest.

Gallery

University-wide