Festival arabské kultury 2020

17 October

17. října, 00:00

online

Festival Univerzita Veřejnost

Původní jarní termín 11. ročníku Arabfestu – Festivalu arabské kultury v Plzni zhatila koronavirová pandemie, nicméně festival se uskuteční na podzim a výhradně online. S podtitulem KE HVĚZDÁM se bude konat od 15. do 20. října.

Vstup: volný
Určeno pro: studenti, zaměstnanci, veřejnost
Více informací na: https://www.facebook.com/arabfestCZ/

Program nadcházejícího festivalového ročníku vás zavede doslova ke hvězdám: do světa astronomie, ale i hvězd z masa a kostí!

Návštěvníci nepřijdou o oblíbený Velký sobotní program, a 17. října od 11 hodin tak budou moci u sebe doma sledovat festivalové dění, jehož součástí budou rozhovory s českými i zahraničními hosty nebo hudební set DJs Toukadime. Lidé budou moci virtuálně navštívit Wádí Rum, poušť, kde se natáčely Hvězdné války. Naučí se, jak uvařit nomádské speciality v podání kuchaře Hugo Hromase, děti se zase mohou těšit na originální loutkové představení. Zájemci o studium arabštiny si přijdou na své při ukázkové začátečnické hodině a literární nadšenci se dozví o novinkách orientálního nakladatelství Dar Ibn Rushd. Festivalové fanoušky čekají také soutěže o hodnotné ceny a mnoho dalšího.

Festival arabské kultury se řadí mezi tradiční plzeňské kulturní akce a koná se také v Praze. Takzvaný Arabfest je tradičně pořádán pod záštitou Západočeské univerzity v Plzni a s podporou katedry blízkovýchodních studií Fakulty filozofické, jejíž studenti a absolventi z velké většiny tvoří organizátory festivalu. Od roku 2013 se festival koná pod hlavičkou zapsaného spolku Arabfest.

Galerie


Celouniverzitní

Pavel KORELUS

17. 10. 2020, 00:00


26 February
Další vzdělávání Univerzita Zaměstnanci

Autorská příprava kurzů v LMS Moodle

on-line


Celouniverzitní

26. 02. 2021, 09:00

08 February
Studenti Studium

Webinář pro studenty Fakulty elektrotechnické

Google meet


Fakulta elektrotechnická

08. 02. 2021, 16:00

26 February
Seminář Věda Zaměstnanci

Otevřený přístup a otevřená data na ZČU

online


Celouniverzitní

26. 02. 2021, 10:00