Jaká je role vysokých škol při propuknutí celospolečenské krize?

Cooperation University Public

Západočeská univerzita spolupořádá diskuzi k aktuálnímu tématu. Online ji může sledovat kdokoliv.

Jak reagovaly a komunikovaly vysoké školy v čase pandemie? Zaujaly univerzity aktivně svou třetí roli a byly společensky odpovědné? Jak krize zasáhla do procesu internacionalizace a vzdělávání? Dokázala urychlit změny a postupy? Jaké ponaučení si školy odnesly z krizového vývoje do budoucna?

Západočeská univerzita v Plzni je jedním ze spolupořadatelů online diskuze, která má na tyto i na další otázky přinést odpovědi. Její účastníci se sejdou ve čtvrtek 17. září v prostorách pražského ČVUT, diskuze začne ve 13 hodin a kdokoliv ji bude moci živě sledovat na webu magazínu vysokých škol www.universitas.cz a na facebookových stránkách pořádajících univerzit.

ZČU bude v diskuzi reprezentovat didaktička Lucie Rohlíková, která během jarní koronavirové krize se svými kolegy zpracovala podpůrné materiály pro zajištění on-line výuky. Jejich náměty a doporučení se staly součástí speciálních webových stránek MŠMT NaDálku.

Při diskuzi se setkají:

• Robin Čumpelík, ředitel komunikace Ministerstva průmyslu a obchodu ČR
  • Jana Holá, děkanka Fakulty zdravotnických studií Univerzity Pardubice
  • Michal Lošťák, prorektor pro mezinárodní vztahy České zemědělské univerzity v Praze
  • Vojtěch Petráček, rektor Českého vysokého učení technického v Praze
  • Lucie Rohlíková, vedoucí oddělení Celoživotního a distančního vzdělávání Západočeské univerzity v Plzni
  • Martin Rychlík, etnolog, historik kultury a vědecký novinář
  • Vladimír Sedlařík, rektor Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně

Akce se uskuteční v rámci projektu Partnerská síť pro posílení společenské odpovědnosti univerzit ve spolupráci s partnery v regionech, do kterého je zapojeno 21 českých vysokých škol, mimo jiné také Západočeská univerzita. V projektu jsou naplánovány celkem tři online diskuze - první z nich proběhla v červnu na Masarykově univerzitě, na pražskou akci naváže na podzim třetí diskuze pod patronací Ostravské univerzity.

Gallery

University-wide

Pavel KORELUS

21. 08. 2020