Sutnarka opět oděla do hávu světel a projekcí zámek ve Valči

Spolupráce Univerzita Veřejnost

Poslední srpnový víkend, v noci ze soboty na neděli, mohla veřejnost nahlédnout v rámci tradiční akce Hradozámecká noc do téměř osmi desítek památek po celé České republice. Fakulta designu a umění Ladislava Sutnara a její Studio MULTILAB připravilo ve spolupráci se Státním zámkem Valeč další světelnou show, která byla doplněna barokní hudbou a kresbami.

Podle kastelána Tomáše Petra je Valeč pro pořádání světelných show vhodným místem, neboť je zde minimální světelný smog. Při poslední světelné show byl kromě zahrad zpřístupněn i zámek s prohlídkami za svitu luceren. Speciální projekci mohli návštěvníci obdivovat i v samotném lapidáriu v objektu bývalé kovárny, kam se začátkem roku přesunuly originály Braunových soch z kláštera v Kladrubech.

I přes nepřízeň počasí přilákala Hradozámecká noc do Valče přes stovku diváků. „Na rozdíl od předchozí akce nazvané „Braunarium za svitu luny" se Hradozámecká noc rozprostřela světly i na fontánu a prozářila tak celou hlavní zahradu a kopie Braunových soch před zámkem. Svým vizuálním stylem, respektujícím baroko, se odlišila od minulého setkání na Valči, a tím se také stala větší inspirací pro akci následující. V sobotu 12. září se totiž při příležitosti Barokních dní přesuneme před lapidárium (Braunarium) a do jeho vnitřních prostor. Bývalá kovárna, ve které původní sochy Matyáše Bernarda Brauna získaly útočiště, se tak stane dějištěm souhry světel a zvuků. Spolupráce Studia MULTILAB se zámkem Valeč tak pro letošní sezónu dostane svoji třešničku na dort právě tam, kde začala," svěřil se garant projektu a vedoucí ateliéru Multimédia Jan Morávek.

Nezbývá než se těšit na další z připravovaných projektů a pro bližší informace sledovat fakultní facebookový profilInstagram nebo web.

Galerie


Fakulta designu a umění Ladislava Sutnara

Lenka THOMAYER OPATRNÁ

04. 09. 2020


Univerzitní vydavatelství zve na Svět knihy Plzeň 2020

Festival Univerzita Veřejnost

Univerzitní knihovna

02. 09. 2020

Fakulta elektrotechnická získala nový patent

Univerzita Úspěchy Věda

Fakulta elektrotechnická

18. 09. 2020

Konference Energetické stroje a zařízení se konala už podevatenácté

Konference Univerzita Věda

Fakulta strojní

16. 09. 2020