Další rok s BoostUpem

BoostUp Students University

Studentský podnikatelský klub BoostUp má za sebou druhý rok. Zahájil jej říjnový galavečer studentských projektů, v průběhu celého roku stihl několik tematicky zaměřených workshopů, pokračoval v navazování dalších kontaktů a partnerství, vydal nové stylové brožury a v neposlední řadě uspořádal druhý ročník osmitýdenního programu pro studenty. Pojďte se s námi ohlédnout za dalším rokem BoostUpu.

Podnikatelský klub BoostUp vznikl, aby probouzel a podporoval podnikavost studentů už během studia na Západočeské univerzitě v Plzni. Klub se neomezuje pouze na klasickou vzdělávací činnost, naopak se snaží propojovat studenty s lidmi z praxe, využít jejich přehledu a zkušeností a motivovat tak začínající podnikatele k prvnímu kroku. Již od samého začátku se klub lišil od klasických přednášek a učebnicových příkladů tím, že se zabýval aktuálními tématy a řešeními, která jsou v podnikatelském světě využívána a praktikována. Univerzitní prostředí je ideálním místem pro vznik nových nápadů, nasměrování studentů správným směrem prostřednictvím vhodných témat a atraktivních tuzemských i zahraničních lektorů, kteří jim předávají zkušenosti z vlastního podnikání či startupového prostředí.

Paralelně s workshopy vznikl pro studenty s podnikatelským záměrem akcelerační program LevelUp, kterým studenti prochází po dobu osmi týdnů. V něm si studenti projdou nejrůznějšími interaktivními workshopy. Jejich témata jsou vybírána tak, aby byl projekt na konci kurzu prezentovatelný před potenciálními partnery a investory a aby měl případně možnost se uchytit v jednom z plzeňských inkubátorů. Proto klub pořádá podzimní soutěž studentských projektů s názvem BoostUp night, kde studenti tzv. pitchují (představení projektu během 1 minuty) své projekty před odbornou porotou sestavenou z řad partnerů a významných lidí z podnikatelského světa.

První ročník soutěžního galavečeru dopadl nad očekávání, účastnilo se ho celkem 6 projektů, mezi nimiž prvenství získala absolventka Fakulty právnické se značkou spodního prádla Lorii. Druhé místo získal projekt matrace do aut Annycarmat a třetí místo vybojovala studentka Fakulty designu a umění Ladislava Sutnara s platformou pro české designéry. Ostatní projekty nezůstaly pozadu a rozhodně měly mezi hosty své příznivce. Porotě se představili kluci s projektem Car mustache, ochranným krytem na automobilové poznávací značky, projekt chytré domy a housesharing.

Po dobu fungování se klub může pochlubit desítkami workshopů, dvěma akceleračními programy a nespočtem navázaných kontaktů a partnerství. Pravidelně spolupracuje se společnostmi SIT Port, CzechInvest, BIC Plzeň, Busyman. Spolupořádal akci Startup Weekend Pilsen, již podruhé se podílí na akci Soutěž&Podnikej, která se bude konat v prosinci letošního roku, a je v kontaktu s dalšími projekty podobného typu, jako jsou podnikatelské inkubátory. Zapojuje se do akcí pořádaných součástmi univerzity, jako je například Rok jedna, Veletrh pracovních příležitostí a další.

Před začátkem semestru se s BoostUpem bude možné potkat 30. 9. na akci O Plzni, kterou pořádá Plzeňský Business kotel.

Přihlásit se do BoostUpu může úplně každý, ať už má svůj nápad zatím jen v hlavě nebo začal dělat první kroky k jeho realizaci. Stačí jen zahodit strach a vystoupit z davu.

Kontakty jsou k nalezení na webových stránkách boostup.zcu.cz

BoostUp najdete i na sociálních sítích: LinkedIn, Instagram, Facebook

#boostup #boostnito #vystupzdavu

Gallery


University-wide

Radana Polešáková

11. 09. 2020


University of West Bohemia Among Top 7 Czech Universities in Terms of Sustainable Development

University Achievements Public

University-wide

03. 05. 2021

RICE Research Center Develops Unique Technology for Plastics Separation

Press Release Transfer Science

Faculty of Electrical Engineering

03. 05. 2021