Knihovna zve na výstavu Spojeni Foglarem

14. září, 06:19

Univerzitní knihovna, Univerzitní 18

Students Public Exhibition

Univerzitní knihovna hostí od 14. září putovní výstavu Spojeni Foglarem, která představuje známé i méně známé ilustrátory knih Jaroslava Foglara. Přijďte si zavzpomínat na své dětství s Foglarovými knížkami.

Enter: Zdarma.
Intended for: studenti, veřejnost, zaměstnanci ZČU.
Kontakt: Knihovna Bory, pujcbor@uk.zcu.cz, 377637755
More information at http://www.knihovna.zcu.cz/

Výstavu připravilo Sdružení přátel Jaroslava Foglara. Zhlédnout výstavu budete mít příležitost v hale Knihovně Bory (Univerzitní 18) do 30. října 2020.

Výstavu tvoří celkem 17 panelů, které Vám představí téměř třicet autorů – výtvarníků, kteří se ve větší či menší míře podíleli na ilustrování románového díla Jaroslava Foglara a spojili tak navždy své jméno se jménem slavného spisovatele. Vedle dobře známých jmen jako Zdeněk Burian, Marko Čermák, Kája Saudek, Jan Fischer, Bohumil Konečný či Gustav Krum jsou součástí výstavy reprodukce děl Břetislava Charwota, Miloslava Dismana či Vlastimila Tomana, ale také Adolfa Borna či Vladimíra Jiránka.

Aktuality k výstavě můžete sledovat na facebooku knihovny.

Ilustrační foto: Skautská nadace Jaroslava Foglara, CC BY-SA 4.0

Gallery

University Library

Jakub Pokorný