Na náměstí a před muzeum se po roce vrátily Dny vědy a techniky

Festival University Public

Podívejte se, jak vypadal letošní, v pořadí patnáctý ročník festivalu Západočeské univerzity v Plzni, který už tradičně ukazuje zábavnou stránku vědy.

Za přísných hygienických opatření se v pátek 11. a v sobotu 12. září uskutečnily tradiční Dny vědy a techniky Západočeské univerzity v Plzni. Náměstí Republiky a prostor před Západočeským muzeem ožily vědou už popatnácté.

Festival pořádaly fakulty a pracoviště Západočeské univerzity, k nimž se přidaly Techmania Science Center, Centrum robotiky, Hvězdárna v Rokycanech a Plzni, západočeská pobočka České astronomické společnosti, Církevní gymnázium Plzeň, Gymnázium Stříbro a ZŠ J. V. Sládka Zbiroh nebo nezisková organizace Nvias. Na 33 stanovištích čekaly inovované i zcela nové expozice, které zajímaly malé, větší i velké návštěvníky.

Jak Dny vědy a techniky 2020 vypadaly, se podívejte níže ve fotogalerii. Kompletní galerii najdete na facebooku.

Gallery

University-wide

Pavel KORELUS

15. 09. 2020

Observation of triple-point Fermions

Cooperation Achievements Science

New Technologies - Research Centre (NTC)

14. 06. 2021

ILLUSTRATION / HARVEST

University Public Exhibition

Ladislav Sutnar Faculty of Art and Design

06. 08. 2021

What can the University of West Bohemia do for the future of the world?

Students University Employees

University-wide

19. 05. 2021

NTC Launches Project Adventure. The Goal Is to Improve the Surface Properties of Materials