Na náměstí a před muzeum se po roce vrátily Dny vědy a techniky

Festival Univerzita Veřejnost

Podívejte se, jak vypadal letošní, v pořadí patnáctý ročník festivalu Západočeské univerzity v Plzni, který už tradičně ukazuje zábavnou stránku vědy.

Za přísných hygienických opatření se v pátek 11. a v sobotu 12. září uskutečnily tradiční Dny vědy a techniky Západočeské univerzity v Plzni. Náměstí Republiky a prostor před Západočeským muzeem ožily vědou už popatnácté.

Festival pořádaly fakulty a pracoviště Západočeské univerzity, k nimž se přidaly Techmania Science Center, Centrum robotiky, Hvězdárna v Rokycanech a Plzni, západočeská pobočka České astronomické společnosti, Církevní gymnázium Plzeň, Gymnázium Stříbro a ZŠ J. V. Sládka Zbiroh nebo nezisková organizace Nvias. Na 33 stanovištích čekaly inovované i zcela nové expozice, které zajímaly malé, větší i velké návštěvníky.

Jak Dny vědy a techniky 2020 vypadaly, se podívejte níže ve fotogalerii. Kompletní galerii najdete na facebooku.

Pavel KORELUS

15. 09. 2020

Zápisy na Univerzitu třetího věku začaly, první den byl velký zájem

Studium Univerzita Veřejnost

Univerzita třetího věku

19. 08. 2020

Jaká je role vysokých škol při propuknutí celospolečenské krize?

Spolupráce Univerzita Veřejnost

21. 08. 2020

NTC zahájilo provoz česko-izraelského výzkumného a vývojového centra pro obnovitelnou energii

Spolupráce Univerzita Věda