Na náměstí a před muzeum se po roce vrátily Dny vědy a techniky

Festival Univerzita Veřejnost

Podívejte se, jak vypadal letošní, v pořadí patnáctý ročník festivalu Západočeské univerzity v Plzni, který už tradičně ukazuje zábavnou stránku vědy.

Za přísných hygienických opatření se v pátek 11. a v sobotu 12. září uskutečnily tradiční Dny vědy a techniky Západočeské univerzity v Plzni. Náměstí Republiky a prostor před Západočeským muzeem ožily vědou už popatnácté.

Festival pořádaly fakulty a pracoviště Západočeské univerzity, k nimž se přidaly Techmania Science Center, Centrum robotiky, Hvězdárna v Rokycanech a Plzni, západočeská pobočka České astronomické společnosti, Církevní gymnázium Plzeň, Gymnázium Stříbro a ZŠ J. V. Sládka Zbiroh nebo nezisková organizace Nvias. Na 33 stanovištích čekaly inovované i zcela nové expozice, které zajímaly malé, větší i velké návštěvníky.

Jak Dny vědy a techniky 2020 vypadaly, se podívejte níže ve fotogalerii. Kompletní galerii najdete na facebooku.

Pavel KORELUS

15. 09. 2020

Studentky na běžkách vybojovaly stříbro a bronz

Sport Studenti Úspěchy