Studenti Sutnarky vytvořili expozici v Husitském muzeu v Táboře

Spolupráce Veřejnost Výstava

Na dlouhodobé expozici Husitského muzea v Táboře se podíleli pod vedením Renáty Fučíkové studenti ateliéru Didaktická ilustrace a výstava se skládá z textových výkladů, bohatého obrazového materiálu a ilustračních kreseb, které doplňují trojrozměrné exponáty ze sbírek muzea.

Výstavu "Tábor 600 let", která přibližuje dějiny města od husitských dob do současnostiotevřelo Husitské muzeum v rámci oslav 600 let od založení města. „Ilustrace od studentů Petry Horákové, Petry Šťastné, Evy Bartošové, Martina Kelbla, Kateřiny Kotyk, Míši Neuhöferové, Anety Kochové, Viktorie Sýkorové, Kláry Pavlovcové, Aliny Pylaevy, Aksany Pratskevich a Adély Beznoskové vznikaly v nepohodlné karanténě. Přesto se podařilo výstavu uskutečnit i díky grafické úpravě studentky grafického designu Uyangy Undarmaa," popisuje vedoucí ateliéru.

Slavnostní otevření nové expozici se uskutečnilo 11. září a muzeum zároveň zpřístupnilo i nově opravený gotický sál staré radnice a představilo knihu Dějiny Tábora I., jejímž hlavním autorem je historik František Šmahel.

Výstava je v Táboře k vidění do konce října roku 2021.

Fotografie: fb Husitského muzea

Galerie


Fakulta designu a umění Ladislava Sutnara

Lenka THOMAYER OPATRNÁ

09. 10. 2020


Zástupci katedry archeologie FF a katedry historie FPE převzali cenu Zlatý mamut

Úspěchy Věda Zaměstnanci

Fakulta filozofická

05. 10. 2020

Na FAV se setkali emeritní děkani, proděkani a tajemníci

Hosté Veřejnost Zaměstnanci

Fakulta aplikovaných věd

09. 10. 2020

Právě probíhá Joint Conference 2020

Konference Veřejnost

Fakulta aplikovaných věd

08. 10. 2020