Galerie Ladislava Sutnara se opět otevírá veřejnosti

Studenti Veřejnost Výstava

Od pátku 4. prosince je možné opět navštívit naši univerzitní Galerii Ladislava Sutnara. V běžnou otevírací dobu si můžete až do 19. prosince prohlédnout výstavu fotografií Hranice, poetika konfliktu. Projděte se vánočně vyzdobeným centrem Plzně a napojte svoji duši uměním.
Výstava je součástí osmého ročníku Mezinárodního fotografického symposia, jež pořádá Fakulta designu a umění Ladislava Sutnara, a vrací se k tématu z roku 2018, kterým byly hranice.

S ohledem na celosvětové dění jsou všudypřítomnými tématy politické nepokoje a pandemie koronaviru. Obě tyto okolnosti svým vlastním způsobem přispívají ke složitosti současné situace plné protestů a restriktivních opatření a způsobují nepředvídatelnost našich osobních i sociálních hranic.


V letošním roce jsme zažili řadu úzkostných událostí, které zpochybnily způsob života, na jaký jsme byli zvyklí. Ať už šlo o boj s neviditelným virem prostřednictvím karantén, nebo o pochody protestující proti zkorumpovanosti politiků, naše hranice se zdají být mnohem více konfrontační než kdykoliv v minulosti.

Výstava a sympozium Hranice, poetika konfliktu, které organizují pedagogové ateliéru Užitá fotografie Vojtěch Aubrecht a Štěpán Grygar společně s kurátorem Janem Van Woenselem, představují průsečík názorů reflektujících naše těmito okolnostmi rozjitřené vědomí.

Umělecká díla na výstavě znázorňují náhodné i záměrné střety geografických hranic, periferií, historie, politiky, náboženství, bezútěšnosti, každodenního života, lidské křehkosti, významu a nicoty, kůže, přestrojení a identity, rodiny, bezpečí a odcizení. Výsledkem je výstava, která své návštěvníky vybízí k tomu, aby se vydali na vizuální cestu mnohovrstevnatými a provázanými významy s neustále se měnícími hranicemi.

Mezinárodní skupinová výstava Hranice, poetika konfliktu přivádí na jedno místo fotografickou tvorbu nových i etablovaných umělců z České republiky, Slovenska, Číny, USA, Izraele, Nizozemska a Belgie, z nichž každý na téma hranic se tak hlásí k určité poetice konfliktu.

Foto: Alex Dym

Galerie


Fakulta designu a umění Ladislava Sutnara

Lenka THOMAYER OPATRNÁ

04. 12. 2020


Desátý ročník Interdisciplinární studentské vědecké konference doktorandů FPE se povedl

Konference Studenti Studium

Fakulta pedagogická

15. 12. 2020

Desatero správného psaní (8, 9)

Etika Studenti Studium

Celouniverzitní

18. 01. 2021

Na Fakultě zdravotnických studií skončil projekt Pohybová aktivita při zdravotním postižení

Další vzdělávání Sport Veřejnost

Fakulta zdravotnických studií

05. 01. 2021