Z Akademického mistrovství ČR v závodu Gladiator Race si odnesla zlato Tereza Schejbalová z FPE

Sport Studenti Úspěchy

Tereza Schejbalová, studentka druhého ročníku studijního oboru Tělesná výchova se zaměřením na vzdělávání Fakulty pedagogické ZČU, se stala akademickou mistryní ČR v běžeckém překážkovém závodu Gladiator Race.

Závod typu RUN na 4 km včetně 20 překážek proběhl 7. prosince v Hradci Králové, v překrásné a zároveň mrazivé atmosféře Stříbrného rybníka.

V konkurenci 519 startujících společného závodu mužů a žen obsadila Tereza celkové 10. místo. Na vítěze v kategorii mužů měla ztrátu necelé tři minuty, mezi ženami však s převahou zvítězila, a získala tak svůj první titul akademické mistryně ČR.

Tereza Schejbalová se přitom věnuje především lehké atletice, je dokonce reprezentantkou ČR ve skoku o tyči a v roce 2019 byla finalistkou juniorského mistrovství Evropy ve švédském Boras. Přestože terénní překážkové běhy typu Predator Race či Gladiator Race jsou pro ni doplňkovou disciplínou, dokázala se i tady dostat na špičku.

Tereza Schejbalová je členkou programu podpory vrcholových sportovců UNIS na ZČU, který již druhým rokem zaštiťuje Fakulta pedagogická.

Galerie


Fakulta pedagogická

Šárka Stará

11. 12. 2020


V květnu se uskuteční volby do Akademického senátu ZČU

Studenti Univerzita Zaměstnanci

Celouniverzitní

13. 04. 2021

Vedoucí Ruského centra Vlasta Klausová získala vyznamenání

Univerzita Úspěchy Zaměstnanci

Ústav jazykové přípravy

08. 04. 2021

Trefuňk. Krajina zůstává...

Spolupráce Studenti Výstava

Fakulta pedagogická

12. 04. 2021